Kněz daruje ledvinu muži, kterého právě potkal. Druhý den lékaři učiní život zachraňující objev

muž drží za ruku stařenku v nemocnici
Fotografie: Pixabay

Lidé by si měli pomáhat a své o tom ví i kněz, který se rozhodl darovat ledvinu muži, kterého znal velmi krátce. Díky jeho štědrosti zachránil život jiného muže, a i ten svůj.

Lidské tělo je velice úžasné v tom, jak si dokáže poradit s mnoha nemocemi. Dnešní moderní technologie, věda a lékaři navíc dokáží vyléčit mnoho nemocí, ale existují i taková onemocnění, na která lékaři neznají vhodnou a úspěšnou léčbu. Příkladem může být třeba transplantace orgánů, kdy je potřeba sehnat vhodného dárce, protože bez toho člověk nepřežije. Své o tom ví i jeden muž, kterému daroval ledvinu kněz a tím zachránil dva životy.

Na transplantaci se čeká dlouho

Jestliže člověku přestane fungovat nějaký orgán, je potřeba jej nahradit novým. Tělo si nedokáže samo vytvořit nový orgán nebo ho opravit, a proto pokud například někomu selžou ledviny, je nutné je transplantovat. Takový pacient dokáže nějakou dobu přežít pod přísným lékařským dohledem a s mnoha léky nějakou dobu, ale není to na dlouho.

Pokud tedy nějaký pacient nemá fungující ledviny, musí poslouchat rad lékařů, chodit na vyšetření, dialýzu a podstupovat mnoho dalších lékařských zákroků. Na vhodného dárce a novou ledvinu se někdy čeká i několik let a člověk se musí jen modlit, aby se vhodný dárce našel. Podobný případ se stal i muži jménem Don Herbert, který také potřeboval dárce ledviny.

Don se seznámil s knězem Timem

Jednoho dne přišel do kostela muž jménem Don Herbert se svou manželkou, aby se mohli podívat a poslechnout si gospelový koncert. Při této příležitosti se manželé seznámili s knězem Timem, kterému Don začal vyprávět o tom, jaké má zdravotní komplikace. Don totiž před půl rokem podstoupil transplantaci jater, která byla úspěšná. Později se ale dostavily problémy s jiným orgánem.

Donovi začaly selhávat ledviny

Po transplantaci jater zjistili u Dona lékaři to, že mu začínají selhávat ledviny. Bylo však velice pravděpodobné, že novou ledvinu dostane za 5 až 7 let a musí si počkat na vhodného dárce. Nebylo tedy vůbec jasné, zda Don takto dlouho přežije. Protože se o Dona jeho manželka bála, zveřejnila na Facebooku příspěvek, ve kterém ostatním sdělovala, že její manžel potřebuje transplantaci ledviny.

Kněz se po pár týdnech Donovi ozval

Protože tento příspěvek na Facebooku zahlédl i kněz Tim, se kterým se Don seznámil v kostele, rozhodl se Donovi ozvat. Nabídl se, že Donovi daruje jednu ze svých ledvin, aby mu zachránil život. Don byl z jeho nabídky vcelku v šoku, protože se s knězem seznámil teprve před pár týdny. S touto nabídkou ale souhlasil a při lékařském vyšetření se dokonce přišlo na to, že Tim je opravdu vhodným dárcem ledviny pro Dona.

Díky dárcovství orgánu si Tim zachránil život

Když došlo na operaci, lékaři zjistili u kněze Tima jednu velice zvláštní věc, kvůli které mohl Tim zemřít. Při operaci totiž lékaři našli u Tima aneurysma v tepně, kvůli kterému by mohl zemřít nebo mít fatální následky. Díky tomu, že se ale rozhodl darovat ledvinu, jej lékaři vyléčili a zároveň zachránili Dona, kterému dali Timovu ledvinu.

Zdroj: NoviZivot

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]