Známý kněz popsal, jak má žena postupovat, pokud touží po rozvodu. Rozdělil společnost na 2 tábory

Fotografie: Pixabay

Jedna z uživatelek sociálních sítí se obrátila na otce Piotra Jarosiewicze, známého katolického influencera, s problémem – její manžel pije a občas se uchyluje k násilí.

Žena se ale bojí opustit manželství, protože složila slib před Bohem a nechce hřešit. Otec Jarosiewicz jí vysvětlil, že existuje možnost oddělení, buď dočasného, nebo trvalého. Cílem oddělení je poskytnout muži čas k zamyšlení a k tomu, aby se pokusil změnit své chování. Oddělení může někdy vést k tomu, že si druhý partner uvědomí své chyby a začne pracovat na své změně.

Postoj římskokatolické církve k rozvodu je jednoznačný

Když jsou manželé odděleni, mohou stále přijímat svátosti pokání a smíření a účastnit se eucharistie. Podle webu Parenting oddělení není hřích, ale nutné a užitečné opatření v dané situaci. Co se ale stane, pokud se násilné chování manžela nezmění? V kanonickém právu není rozvod uznáván.

Tento termín je určen pro civilní sňatky nebo náboženské sňatky v jiných náboženských společenstvích, kde je rozvod možný. Podle katolické víry mohou manželé zůstat odděleni, ale vstup do nového vztahu je považován za těžký hřích a veřejné cizoložství. A právě cizoložství je jeden z nejtěžších hříchů, který se podle webu Muni v minulosti trestal veřejným lynčováním, vyhoštěním, nebo dokonce smrtí.

@ks.piotrjarosiewicz #tegodnia ♬ dźwięk oryginalny – Ks. Piotr Jarosiewicz

Stará žena

69letá žena po rozvodu toužila po radikální změně. Její přání stylistovi ihned vyrazilo dech

Pokud se nikdy nezmění, musí žena zůstat trvale oddělena

Na ženin dotaz, proč by ona měla trpět a nemohla být šťastná s někým jiným, dostala od kněze jasnou odpověď. Ve světle církve neexistuje žádné slovo rozvod. Můžete se odloučit, ale nemůžete se zavázat nikomu jinému, dokud vás smrt nerozdělí. Knězova odpověď vyvolala silné reakce a pobouření mezi uživateli internetu.

Lidé poukazovali na to, že církevní pravidla by neměla bránit lidem v ochraně jejich zdraví a bezpečí. Mnozí lidé vyjádřili názor, že církevní pravidla by měla být přehodnocena, aby lépe chránila oběti domácího násilí. O jednom příběhu nejen nevěry, ale i domácího násilí jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali již dříve.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*