Manželka mu byla nevěrná, on se jí pomstil tím nejhorším způsobem za hranicí zákona

Fotografie: Depositphotos

Případů domácího násilí neustále přibývá. Většina obětí není schopná odejít i celou řadu let – mají pocit, že si hrubé zacházení zaslouží.

Počet případů domácího násilí rok od roku roste, a to i v České republice. Obecně se tímto termínem označuje chování jednoho z partnerů, který uplatňuje moc a kontrolu nad tím, co dělá ten druhý. Partneři zpravidla žijí v jedné domácnosti. Forma této kontroly poté může být různá (od fyzického přes psychické až po sexuální násilí). Jako jediné východisko z tíživé rodinné situace viděl domácí násilí i muž, jehož podvedla jeho manželka. Není překvapením, že je jejich vztah v hluboké krizi.

Sen o šťastné rodině se rozplynul

Manželé, kteří společně vychovávali dvě děti, žili dlouhých 17 let ve šťastném vztahu. Poté ale muž náhodou zjistil, že k němu není jeho manželka upřímná. Začal si všímat, že není na místech, kde uváděla, že se bude pohybovat a později zjistil i důvod. Tím byl milostný poměr s jejím nadřízeným. Nepříjemné zjištění zásadně poznamenalo celé jejich manželství. Muž nedokázal potlačit svoji zlost a manželčina nadřízeného fyzicky napadl. Ten musel být pro svá zranění hospitalizován.

Fotografie: Depositphotos

Protože nevznesl žádná obvinění, vyšel z napadení manžel bez trestu. Svůj vztek, jehož se nezbavil, si muž dále (a beztrestně) vybil na manželce. Fyzických útoků a psychického teroru nicméně ušetřil alespoň děti, které na několik dní poslal k prarodičům. Během intenzivního útoku na svoji manželku nabyl dojmu, že ji může „převychovat“. Kdykoliv mu tedy později nevyhovovalo její chování, nebo jí chtěl dát najevo její chybu, odvezl děti k prarodičům a svoji ženu zbil.

Život podle nového řádu

Ačkoliv nová role muži údajně nevyhovovala, byl ochotný v ní setrvat po dobu několika let. Během té doby začal svojí manželkou pohrdat a ponižovat ji. Ona sama nesměla projevit nespokojenost ani s ním nesouhlasit. V případě, že se tak stalo, se opakoval známý vzorec – muž děti odvezl pryč a ženu bez milosti ztloukl. Neštítil se využít ani jejího prvotního pocitu viny (z nevěry) a prodělaného šoku (z nečekaného fyzického napadení) a postupně ji přinutil k ukončení veškeré komunikace s jejími přáteli.

Fotografie: Freepik

Ženě zakázal také přítomnost na sociálních sítích a donutil ji k podání výpovědi v zaměstnání. Svoji manželku tak dokonale izoloval od okolního světa a zvýšil její závislost na své osobě. Po několika letech soužití v pokřiveném vztahu ale dostala žena možnost přemýšlet. Děti vyrostly a chystaly se ke stěhování do vlastních domácností. Ona tak měla zůstat sama se svým násilnickým manželem, který měl pocit, že má právo ji za nevěru trestat navždy. Nakonec našla sílu odejít (respektive potají utéci).

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*