Optická hádanka pro bystré hlavy. Procvičte svůj mozek a najděte, co je na obrázku navíc

Procvičovat mozek je nezbytné pro udržení mentálních schopností. Obzvlášť s přibývajícím věkem se apeluje na to, aby paměť byla podporována jakýmikoliv způsoby. Někteří lidé například luští křížovky, sudoku, hlavolamy, nebo čtou knihy. Všechny tyto činnosti jsou velice prospěšné pro naše nervové buňky.

Pakliže se něco nového naučíme a mozek namáháme, tvoří se v něm nová nervová spojení, která přispívají k dobré mentální a psychické kondici. Předcházet tak můžeme řadě onemocnění, jako je Alzheimerova choroba, nebo stařecká demence.

Procvičení vizuální paměti a bystrosti

My pro vás nyní máme velmi jednoduchou, avšak trochu záludnou obrázkovou hádanku, která cílí na paměť vizuální a také prověří vaši bystrost a trpělivost. Posaďte se a v klidném prostředí se zadívejte na tento prostý obrázek, kde na první pohled spatříte samá čísla s cifrou sedm.

V této souvislé řadě opakujících se číslic je však něco neobvyklého. Poznáte, oč jde? Hlavním úkolem je najít číslici, nebo písmeno, které do řady sedmiček zkrátka nepatří. Už víte výsledek?

Ukrytá číslice, nebo písmeno

Už jste přišli na záludnost této optické hádanky? Poradíme vám, abyste se zaměřili hlavně na druhý řádek se sedmičkami. A pakliže jste se zaměřili na pravou část tohoto řádku, přiblížili jste se v podstatě řešení. Našli jste v soustavě sedmiček písmeno Z? Pak vám velmi gratulujeme, je to skutečně tak. Jak dlouho vám vyřešení hádanky trvalo? Jestli jen pár vteřin, jste nejspíš velice bystří a vnímaví lidé. A pokud se vám nepodařilo písmeno Z najít vůbec, nezoufejte.

Správným tréninkem paměťových funkcí se budete v čase jen zlepšovat. Je jen na vás, jak svůj mozek budete procvičovat. Někomu postačí křížovky, někdo potřebuje daleko složitější hlavolamy a kvízy. Pečujte o svůj nervový systém a budete po dlouhý čas vitálními jedinci!

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]