Ve stodole se našlo přes 200 zaprášených veteránů. Jejich zesnulý majitel je tajně skrýval

Fotografie: JiriMatejicek / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Neuvěřitelný nález učinili příbuzní zesnulého muže, když na rozlehlém pozemku objevili v jedné stodole přes dvě stě zaprášených veteránů. Teď jdou do aukce.

Tak toto je sen každého automobilového nadšence. Tento muž miloval auta už od dětství a stal se jejich vášnivým sběratelem. Po jeho smrti v roce 2020 jeho příbuzní rozprodali rozsáhlou sbírku, která čítala více než 240 starých vozů. Teď se však ukázalo, že muž měl na svém pozemku ukryté ještě další poklady. Jak informoval deník IOL, ve staré stodole se totiž našlo dalších více než 200 vozů, na něž sedal prach. Některé kusy jsou mimořádně cenné a právě putují do aukce.

Sběratel zemřel při autonehodě v roce 2020

Louis Coetzer z jihoafrického Eastern Cape byl široce známý pro svou vášeň ke starým vozům. Postupem času se ve své zemi stal pojmem a na motoristických akcích byl familiárně oslovován jako „strýček Louis“. V roce 2020 však tragicky zahynul i se svou ženou při dopravní nehodě, kdy sjeli z prudkého srázu. Jeho majetek tak byl v dědickém řízení převeden na příbuzné.

Ti postupem času jeho velkou sbírku historických vozů rozprodali. Když se však nedávno rozhodli prodat i část pozemků se starými stodolami, jež Coetzer rovněž vlastnil, zjistili, že to byl pěkný tajnůstkář. V jedné ze stodol, která byla větší než tři tenisové kurty, se totiž ukrývala další mimořádně cenná sbírka. Auta, o něž se více než 4 roky nikdo nestaral, tu stála v řadách pokrytá prachem.

Chlapci našli a schovali vzácný poklad. Historici po 60 letech zjistili, že pochází ze 14. století

Sbírka je mimořádně unikátním nálezem

Každému milovníkovi aut, který sem přišel, se muselo rozbušit srdce. Je to opravdu neuvěřitelný nález. Coetzer tu ukrýval dalších 200 vozů, z nichž přibližně polovina byla značky Mercedes Benz. „Byla to tmavá hala, velká jako tři tenisové kurty, a auta v ní stála seřazená jako armáda připravená k útoku,” uvedl podle webu AutoForum Joff van Reenen, šéf aukční síně Creative Rides Auctions. Jejich týmu trvalo rok, než všechna auta očistili a zkatalogizovali.

Nyní tyto neuvěřitelné kousky putují do aukce pod názvem Lost Barn Find Collection, která se bude konat online od 25. 3. do 3. 4. Zájemci se mohou těšit na takové kousky, jako je Chevrolet Impala, Dynamic 88 Oldsmobile, Ford Wagon, Ford Galaxy, Plymouth, Dodge Coronet nebo Mercury Monterey. Ve videu níže se můžete na část vzácné sbírky podívat. Na SvětěKreativity jsme rovněž psali o tom, jak zděná garáž skrývala starý vůz nedozírné hodnoty.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]