Muž neměl sebemenší tušení, co předchozí majitel skladoval. Nečekaný objev mu kompletně změnil život

Fotografie: Freepik

Tento muž měl opravdu velké štěstí. V aukci koupil za pár korun práva na věci v opuštěné skladovací jednotce. Když ji otevřel, zjistil, že je milionář.

Deník TheScottishSun informoval o neuvěřitelném nálezu, který se podařil jednomu muži z amerického Portlandu. V aukci vyhrál starou skladovací jednotku. Když do ní vstoupil, nevěřil vlastním očím. Byla napěchovaná novým zbožím od luxusních značek. Spekuluje, že žena, která tuto sbírku nahromadila, byla možná závislá na nakupování.

V životě něco takového neviděl

Na 37letého Wada Ventura z amerického Portlandu v Oregonu se usmálo štěstí. Tentokrát se mu investice do opuštěné skladovací jednotky opravdu vyplatila. Když totiž sklad otevřel, nevěřil svým očím. Místo starých a často nepoužitelných věcí byl prostor plný luxusních kousků od drahých značek, většina oblečení a bot měla navíc ještě i visačky.

Boty, kabelky, kožichy a oblečení od značek, jako je Gucci nebo Coach. Jeden z kožichů se mu podařilo prodat z druhé ruky za 35 000 Kč. Wade byl u vytržení, ačkoliv není v tomto podnikání žádným nováčkem. V USA si lidé často pronajímají malé skladovací jednotky, aby si tu uložili nepotřebné věci. Pokud však za takovou jednotku přestanou platit pravidelný nájem, pronajímatel po uplynutí určité lhůty nabídne věci uložené v jednotce v aukci.

Rodina měla na zahradě bohatství za stamiliony a netušila o tom. Unikátní nález jim změnil celý život

Velká část věcí je na vyhození

Lidé tak mohou zkusit své štěstí, nikdo totiž dopředu neví, co je v dané jednotce uskladněno. Wade vyhrál věci v této jednotce za přibližně 9 000 Kč. A jeho investice se mu opravdu vyplatila. „Lidé si myslí, že to dělám tak dlouho, že jsem viděl všechno, ale nikdy předtím jsem takovou jednotku nenašel,“ citoval šťastného nálezce deník NYPost.

Wade uvedl, že si za poslední roky takto koupil věci téměř v 500 skladovacích jednotkách. Dost často však narazí pouze na věci do domácnosti. Asi 30 % věcí je prý nových, zbytek jsou používané věci a velká část je také na vyhození. Stále se mu však jejich prodejem daří tvořit zisk, který teď ještě více stoupne. Jednotka napěchovaná značkovým oblečením mu totiž podle odhadů vynese přes 1,5 milionu korun.

Dohledat majitele věcí je však téměř nemožné. Jednotky se často pronajímají anonymně a věci tak není komu vrátit. Wade spekuluje, že žena, jíž věci patřily, byla možná závislá na nakupování a věci schovávala před svým manželem. Je také možné, že zemřela, aniž by někomu z rodiny řekla o tom, že si pronajala skladovací jednotku. Na SvětěKreativity už jsme psali o podobném případu. Za opuštěný sklad zaplatili 700 Kč, patřil legendě rapu. Jeho kuriózní obsah z nich udělal milionáře.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*