Za opuštěný sklep zaplatili 700 Kč. Jeho kuriózní obsah z nich udělal milionáře

Fotografie: Depositphotos

Netušili, co uvnitř skladu najdou. Nakonec se ukázalo, že tu leží skutečný poklad. Staré nahrávky z 90. let jim můžou vynést miliony dolarů.

Pronájem skladovacích jednotek je v USA běžnou záležitostí. Pokud však za pronájem skladu přestanete platit, je jeho obsah vydražen v aukci. Vítězi pak patří vše, co ve skladu najde. Teď dva muži narazili na senzační nález. Skladovací jednotka, kterou vydražili, totiž měla patřit slavnému americkém rapperovi MC Hammerovi. A skutečně. Nejen, že našli kupu extravagantního oblečení, ale pod ním se také ukrývaly krabice se starými nahrávkami.

Nikdy neví, co v koupeném skladu objeví

Dva nadšenci Alex Stevens a Andrew Cordova mají celkem neobvyklého koníčka. Kupují v aukci věci, které se nachází v pronajatých skladovacích jednotkách, za něž jejich nájemci přestali platit. Nikdy neví, na co ve skladu narazí. Na jejich tiktokovém účtu pak zveřejňují, co zajímavého ve skladech našli. Tentokrát se jim však podařilo opravdové terno.

Skladovací jednotka, která šla do dražby, totiž měla patřit americké hudební legendě. Proto za ni zaplatili více než obvykle. I tak je to stálo jen přibližně 700 Kč. Když sklad otevřeli, našli v něm kupu oblečení, jež rozhodně napovídalo, že by mohlo patřit rapperovi. Pod ním se však ukrývaly krabice, které z nich nejspíš udělají milionáře. Uvnitř jsou pravděpodobně nikdy nevydané nahrávky interpretů od nahrávací společnosti Death Row Records.

nález ve starém domě

Na chudou rodinu ve špinavém bytě se usmálo štěstí. Chytli se příležitostí, o které 99 % lidí netuší

Nahrávací společnost projevila o nahrávky zájem

Ta byla založena v roce 1991 a zastupovala takové hvězdy, jako je právě MC Hammer, Snoop Dogg nebo DJ Quick. Podle deníku Newly pak muži kontaktovali nahrávací společnost. Její zástupci měli o nahrávky velký zájem, ale zatím se jim nepodařilo dohodnout na ceně. Šťastní nálezci totiž předpokládají, že pokud se potvrdí, že jde o nevydanou hudbu, bude mít hodnotu milionů dolarů.

Rozhodně tak případný prodej nechtějí uspěchat. Lidé v komentářích byli z tohoto nálezu nadšení. Mnozí je však vyzývali, aby alespoň oblečení vrátili rapperovi. Jistě pro něj má citovou hodnotu. Tento nález se pro oba muže nejspíše stane životním úlovkem. Zajímavých věcí našli už hodně, ale tomuto se zatím nic nevyrovná. Na SvětěKreativity jsme také psali o jiném šťastlivci, který za 800 Kč koupil vzácnou misku. Vynesla mu 15 milionů korun.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]