Rodina měla na zahradě bohatství za stamiliony a netušila o tom. Unikátní nález jim změnil celý život

Fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na rozlehlém pozemku se desítky let ukrýval stamilionový poklad, o kterém neměli dědicové nejmenší tušení. Odborníci nevěří, že se kdy něco podobného ještě stane. 

Potomci zdědili majetek a rozsáhlé pozemky po svém bohatém předkovi. Až mnohem později však zjistili, co ve skutečnosti vlastní. Jak informoval web Pokukaj, na třech hektarech pozemků stály různé provizorní zrezivělé stavby. Ukrývaly však něco, co by nikoho ani ve snu nenapadlo. Našla se jedinečná sbírka cenných veteránů, která zahrnovala i Ferrari, s nímž jezdil Alain Delon.

Lodní magnát chtěl postavit muzeum

Automobiloví nadšenci šíleli, když se v roce 2014 objevila ve Francii neskutečná sbírka vzácných aut z třicátých až sedmdesátých let minulého století. Ani potomci neměli tušení, co se ve skutečnosti na zděděných pozemcích nachází. Lodní magnát Roger Baillon se po válce rozhodl vytvořit jedinečnou sbírku aut, které by mohl později vystavit v muzeu, jež plánoval vybudovat.

Tou dobou mu podnikání velmi vynášelo a mohl si tak dovolit nakoupit skutečně cenné kousky do sbírky. Nacházely se tu vozy od značky Bugatti, Talbot-Lago, Panhard-Levassor, Maserati, Ferrari nebo Delahaye. Bohužel, vysněné muzeum nikdy neotevřel. Jeho obchod začal upadat a část aut musel dokonce rozprodat. I tak mu však zůstala stovka veteránů, které desítky let zůstaly bez povšimnutí zaparkované pod provizorními plechovými přístřešky na rozlehlých pozemcích.

Možná máte v šuplíku skutečný poklad. Tyto mobilní telefony sběratelé vykupují za desítky tisíc Kč

Unikátní Ferrari se prodalo za téměř 400 milionů

Ten nejcennější vůz však naštěstí stál v přístřešku z cihel, a tak nepodlehl korozi jako některá jiná auta. Jak uvádí web Auto, vzácný vůz Ferrari 250 GT California Spider, který v šedesátých letech patřil francouzskému herci Alainu Delonovi, se při dražbě v Paříži prodal za 14,2 milionu eur (393,4 milionu korun). Vedle tohoto kousku stála v garáži další perla, Maserati A6G Gran Sport Frua z roku 1956. Jedno z pouhých tří aut, která kdy byla vyrobena.

Z celé sbírky bylo 60 aut dostatečně zachovalých na to, aby se mohla prodat. Asi 40 vozů bylo natolik poškozených a zrezivělých kvůli nevhodnému uskladnění, že už mohou sloužit pouze na náhradní díly. Odborníci byli z tohoto nálezu u vytržení a shodli se na tom, že něco podobného už se nikdy nestane. Ale stalo. Jak jsme na SvětěKreativity psali, v roce 2020 se hodnotná sbírka našla také v Jihoafrické republice. Ve stodole se tu našlo 200 zaprášených veteránů.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*