90letý důchodce naspořil 11 500 000 Kč. Rodina si na ně už brousila zuby. Jeho volba jim zkazila plány

Fotografie: Aktron / Creative Commons / Attribution 3.0

Jedenadevadesátiletý farmář, jenž žije v americké komunitě od roku 1960, se rozhodl věnovat své celoživotní úspory na pomoc místním dobrovolným hasičům.

Tento neuvěřitelný dar přišel v době, kdy sbor hasičů zoufale potřeboval finanční podporu. Jejich vybavení je staré a některé hasičské vozy jsou nepojízdné kvůli nedostatku peněz na údržbu. Místní hasiči roky financovali svou činnost z vlastních kapes, což je dostávalo do složité situace. Když náčelník sboru Mark Hardin nahlédl na stav účtu, viděl tam pouze 169 dolarů (necelé čtyři tisíce korun).

Náčelníkovi najednou zazvonil telefon

Podle webu Novinky ve chvíli, kdy se Mark chystal oznámit nemilou zprávu svým kolegům, obdržel nečekaný telefonát. Na druhé straně byl Sam Sloan, devadesátiletý farmář, který žije asi tři kilometry od Calhounu. Oni dva se sice nikdy neviděli, Sam jej ale pozval do kavárny, protože se chtěl zeptat na pár věcí ohledně sboru.

Jejich první snídaně proběhla v pořádku, Sam ji chtěl zopakovat další den a asi o týden později Marka požádal, aby se zastavil u něj doma. Když Mark dorazil, Sam ho přivítal s šekem na půl milionu dolarů ve prospěch calhounských hasičů a zeptal se, co si o tom myslí. Mark se následně na sociální síti vyjádřil tak, že jeho první reakcí bylo, že nikdy neviděl tolik nul pohromadě.

Školní výlet se proměnil v nečekané drama. Žáci měli za úkol hledat příšery. Tohle našli místo nich

Životní úspory věnoval na dobrou věc

Sam později uvedl, že věděl, že hasiči v Calhounu nejsou v dobré situaci, ale netušil, že je to až tak zlé. Také vysvětlil, kde tolik peněz vzal. V oblasti se usadil už v roce 1960 a prakticky celý život farmařil. Dařilo se mu dobře a před lety se rozhodl, že v důchodu své pozemky rozprodá. Ale stále mu zůstal velký dům, ve kterém spokojeně žije se svou manželkou.

Díky Samovu daru si hasiči mohou pořídit nové hasičské vozidlo a dvě starší, ale také novou výstroj. Sam měl ale několik dalších požadavků. Nejenže pozval všech 28 členů sboru na zahradní party, také chtěl, aby na jeho pohřbu jel před rakví hasičský vůz. K podobnému nezištnému daru se uchýlil také muž, který odkázal miliony nemocnici a knihovně. Jeho příběh překvapil nejen čtenáře deníku SvětKreativity.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*