Statečná žena neváhala ani vteřinu a vrhla se do řeky za neznámým dítětem, zatímco matka stála na břehu a jen se dívala

Fotografie: Pexels

Dítě je dar, kterého by si měl každý rodič nadevše vážit. Opatrovat jej, vychovávat a starat se o něj se vší láskou. Bohužel i přes veškerou snahu existují nehody, kterým se nedá vyhnout.

Každá maminka je opatrná a své dítě hlídá jako největší poklad, co má. Nikdo ale není dokonalý a mnohdy může být velmi složité předvídat každou situaci, která může nastat. A právě tato nepředvídatelnost se málem stala osudnou jednomu malému chlapci. Na vině bylo pochybení ze strany matky, která je zároveň i majitelkou psa. Díky duchaplné reakci ženy opodál se ale celá situace naštěstí obešla bez tragédie. 

Fotografie: Pexels

Společná procházka se psem a dítětem má svá pravidla

Soužití psa a miminka může být obtížné, pokud se ale dodržují základní pravidla, může mezi nimi vzniknout neuvěřitelné pouto. Problém však často nastává právě u lidí. Postupem let totiž došlo k tomu, že své psí parťáky polidšťujeme a mnohdy zapomínáme na to, že se jedná stále jen o zvířata, která mají své základní pudy. A právě toto chování mohlo mladé rodině přinést tragické následky. Během jedné společné procházky totiž domácí mazlíček mladé maminky cosi zavětřil ve vzduchu. 

Fotografie: Pexels

Procházeli se zrovna v okolí potoka, když mladý pes zvedl čumák od země a rychle se vydal za pachem, který ucítil. Zásadním problémem ale bylo, že vodítko, na kterém byl připevněn, nedržela jeho majitelka pevně v rukou, ale měla jej omotané kolem kočárku. A v tu chvíli bylo neštěstí na světě. Vodítko se zamotalo do kočárku a celý jej, spolu s malým 2 letým dítětem, strhlo do řeky se silným proudem. Maminka jen šokovaně stála, a na celou situaci nevěřícně koukala.

Duchaplná žena byla právě na své zahrádce

Právě poblíž této řeky ale žije žena, která většinu svého času tráví na přilehlé zahrádce. K vodě se ráda chodí podívat, ale je si moc dobře vědoma toho, že proud je zde opravdu silný a pokud by se do něj dostal člověk, má jen malou šanci z tohoto boje vyváznout živý. Když se jí ale naskytl pohled na nešťastnou situaci, ani na vteřinu neváhala a za kočárkem do silného proudu skočila. V následném rozhovoru sama uvedla, že při ní museli stát všichni svatí a pomoci jí. 

Fotografie: Pexels

Zápasila totiž nejen se silným proudem, ale následně také s velkým množstvím rostlin, které jí zabraňovaly dostat se i s kočárkem na břeh. Tento boj ale nakonec vyhrála a kočárek na břeh dotáhla. Její hrdinství tím ale neskončilo. Všimla si totiž, že miminko v kočárku začalo modrat. Ani v tomto okamžiku nezaváhala a poskytla bezbrannému dítěti první pomoc. Fascinující na tom je, že během svého jednání utrpěla sama vážné zranění, které ale podle svých slov vůbec necítila.

Zdroj: UberAlles