Rodič svou nedbalostí ohrozil ten nejkřehčí život. Obyčejná cesta na nákup se proměnila v noční můru

Fotografie: Depositphotos

S neobvyklou situací se musel vypořádat otec od malého hocha. Díky pohotovosti a všímavosti kolemjdoucího ale naštěstí nedošlo k tragédii, kterou by si otec již nikdy neodpustil.

O tom, že být rodičem není jednoduché, není pochyb. Nést zodpovědnost za další život není jednoduché a rodičovství je často spojeno s velkou mírou únavy a stresem. Není proto divu, že se občas i rodiče dopustí nějaké chyby. Bohužel některé z nich mohou mít přímo fatální následky.

Hlava zaneprázdněná jinými úkoly

Neustálý stres, nedostatek času a velké množství povinností. I tak by někdo definoval rodičovství. Tato role obvykle padá na ženu, jsou ale i rodiny, kde vyčerpaný může být otec. A právě neustálý stres a spěch může přispět k tomu, že se rodič dopustí chyby. Bohužel, některé tyto chyby mohou mít fatální následky.

Takové chyby se dopustil také otec z našeho příběhu. Jen díky pohotovosti kolemjdoucí bylo zabráněno katastrofě. Další pohotový kolemjdoucí dokonce zaznamenal celou situaci na telefon a následně i na sociální síť Tik Tok. Díky tomu se i ostatní rodiče mohou poučit z této chyby a dát si pozor na to, aby svým dětem věnovali plnou pozornost.

Obyčejná cesta na nákup, která mohla skončit tragédií

Na videu je k vidění auto, které opouští parkoviště u místního supermarketu. Na situaci by nebylo nic neobvyklého, pokud by ale na střeše auta nebyla umístěna dětská sedačka. Vypadá to, že v rámci zaneprázdněnosti, otec rodiny zapomněl sedačku s miminkem umístit do auta, ale nechal ji pouze na střeše auta. Ostatní řidiči na něho hlasitě troubí a snaží se jej upozornit na nebezpečnost celé situace.

Jednoho z nich dokonce napadne se k pomalu jedoucímu auto rozběhnout a do auta se dostat. Je totiž jasné, že otce ani nenapadne, že troubení je mířeno k němu. Díky tomu, že se jedna z kolemjdoucích dokázala do auta dostat, byla schopná muže informovat o celé situaci. Vypadá to, že tato reakce zachránila život nevinnému dítěti. Je jisté, že příště si již jeho otec bude dávat větší pozor.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]