Možná máte v šuplíku skutečný poklad. Tyto mobilní telefony sběratelé vykupují za desítky tisíc Kč

Fotografie: Donald Trung / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Každý rok přicházejí firmy na trh s novými modely mobilních telefonů, což obvykle vede k poklesu cen starších modelů. Těchto 7 modelů paradoxně s časem získává na hodnotě.

Pokud máte doma v šuplíku nepoužívané staré telefony, mohlo by se vyplatit je prohledat. Některé z nich mohou mít pro sběratele velkou hodnotu, obzvláště pokud jsou nepoužité a v původním balení. I použité modely však mohou být cenné. Podle německého magazínu můžete za některé specifické modely získat dokonce desítky tisíc korun.

Hledejte Nokii, ale i iPhone

Mezi vzácné kousky se podle webu TN řadí například Motorola DynaTAC 8000X, první mobilní telefon na světě, patentovaný v roce 1973. Tento unikát se dnes prodává za výrazně vyšší sumy, než je jeho původní cena z 80. let. Další ceněný model, Nokia 8110, známý z filmu Matrix, může v originálním balení vydělat až trojnásobek své původní ceny.

Také iPhone, konkrétně první iPhone, známý jako iPhone 2G, si udržuje vysokou sběratelskou hodnotu, obzvláště modely v původním balení. Nokia 8800 Carbon Arte, luxusní model z roku 2008, dnes dosahuje cen přes 30 tisíc korun za nový, nepoužitý kus. Jedná se o informace, které uveřejnil německý deník TechBook.

Pokud doma máte některou z těchto starých knih, můžete slavit. Sběratelé vám za ně nabídnou tisíce korun

Cení se nepoužité kusy, ale i originální balení

Nokia 3310, která patří mezi ikony mobilních telefonů, má vysokou hodnotu pouze v nepoužitém stavu. Nokia 8800 Sirocco, další luxusní model, má kusy prodávané za desítky tisíc korun a očekává se, že jejich hodnota bude růst. Samsung SPH-N270, další telefon spojený s filmem Matrix, zdvojnásobil svou hodnotu od uvedení na trh v roce 2003.

Muž
Fotografie: Pexels

Tyto příklady ukazují, že staré mobilní telefony mohou být více než jen elektronický odpad, některé se mohou stát cennými sběratelskými předměty. Mezi další sběratelské kousky se řadí také některé kousky porcelánového nádobí s vysokou hodnotou, jak jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali v jednom z předchozích článku.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*