Našel na pláži diamantový prsten za 1 250 000 Kč. Po týdnech hledání majitele mu zavolalo neznámé číslo

Fotografie: Jennifer Dickert / Creative Commons / Attribution 2.0

Muž kontaktoval místní klenotníky, aby zjistil, zda někdo neztratil prsten. Má ještě asi 30 dalších, které chce vrátit původním majitelům.

Joseph Cook pravidelně „loví“ s detektorem kovů na plážích amerického státu Florida. Najde všechno od plechovek od limonád a háčků na ryby až po mobilní telefony, mince a prsteny – a těch nachází opravdu hodně. Většina z nich je bezcenná a opotřebovaná a končí v koši nebo na recyklaci, ale několik z nich má rytiny, kvůli nimž si je Cook nechává v naději, že jednou najdou svého právoplatného majitele.

Jednou nalezl skutečný poklad

V současné době jich má doma na šňůře asi 30. Poslední nález, který učinil, však nedopadl dobře. Šlo o nález zlatého prstenu s diamantem, jenž měl hodnotu až milion a čtvrt korun. Když prsten našel, myslel si, že je to jen malá mince, ale pak objevil obrovský diamant. I když by bylo lákavé si šperk nechat nebo ho prodat, rozhodl se udělat něco úplně jiného.

Najednou zazvonil telefon

Po nálezu byl Cook odhodlán najít právoplatného majitele prstenu, a tak na sociálních sítích sdílel video s žádostí o jeho nalezení. Obrátil se také na místní zlatníky a klenotníky, aby zjistil, zda prsten poznají. Bohužel to nikdo nedokázal, ale po několika týdnech Cookovi náhle zazvonil telefon. Jednalo se o neznámé číslo, takže se zpočátku rozhodl telefon nezvedat. Pak si ale vzpomněl na ten prsten, a tak zavolal zpátky a na druhém konci linky byli jeho právoplatní majitelé, starší pár.

detektor kovu
Fotografe: Freepik

„Byli opravdu šťastní,“ řekl Cook a dodal, že žena vykřikla: „Panebože, nemůžu tomu uvěřit!“ Poctivý Američan pak zařídil, aby se prsten vrátil ke svému majiteli, a nelituje, že si ho nenechal. „Karma funguje vždy. Pokaždé, když nějakou věc vrátím, najdu něco lepšího, takže jsem rád, že jsem ji mohl vrátit,“ řekl. Cook se tedy nadále věnuje svému koníčku a své zajímavé nálezy pak sdílí na svých sociálních sítích.

Zdroj: CBS12