Rodina Michaela Schumachera učinila rozhodnutí, které zaskočilo celý svět. Tyto komplikace nikdo nečekal

Fotografie: Depositphotos

S kybernetickým útokem se musela poprat aukční síň, ve které šly do dražby hodinky známého závodníka Schumachera.

Situace kolem závodníka Michaela Schumachera, včetně toho, jak na tom teprve 55letý muž je, je zahalena tajemstvím. Po vážné nehodě podstupuje drahou léčbu, na kterou rodina získává finance třeba i prodejem jeho kolekcí hodinek.

Michaelův nejasný zdravotní stav

Michael Schumacher je ve světě závodů pojem. Mezi roky 1994 až 2004 nasbíral sedm titulů mistra světa ve Formuli 1. Přestože svou kariéru závodníka ukončil tento Němec už v roce 2012, když měl o rok později vážnou nehodu na lyžích, světem tato informace otřásla. Tím spíše, že mu v podstatě život zachránila přilba.

Zdravotní stav Schumachera rodina s veřejností nesdílí, nicméně jeho léčba i nadále probíhá a je velmi nákladná. Bezprostředně po nehodě byl Schumacher půl roku v kómatu, kdy přílišné zlepšení nepřišlo ani po jeho probuzení. Jakým zdravotním úkonům se musí bývalý závodník podrobovat, není úplně jasné, cena za ně je však podle portálu Blesk až 5 milionů korun týdně. Rodina proto už prodala dům v Norsku, soukromý tryskáč, sídlo u Ženevského jezera nebo nyní kolekci Michaelových hodinek.

Procházka kolem kukuřičného pole mu navždy změnila život. O jeho objevu z 19. století píší i v zahraničí

Luxusní i limitované kousky

Jak připomíná portál Novinky, Schumacher byl vášnivý sběratel drahých hodinek, z nichž některé pro něj byly vytvořené na míru. Ve svém držení tak měl kromě proslulých Rolexek, F. P. Journe či Audemars Piguet i třeba unikátní hodiny se značkou Ferrari. A právě poslední zmiňovaný kousek, s vyrytým osobním vzkazem od Jeana Todta, se podle webu Blesk prodal za 30,4 milionu korun.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Christie’s Watches (@christieswatches)

Samotné dražbě, která probíhala pod záštitou švýcarské aukční síně Christie‘s, nicméně předcházel problém v podobě hackerského útoku. Organizátoři tak plánovanou dražbu o pár dní odsunuli a s technickým problémem si nakonec zdárně poradili. Dražba věcí v aukci se často může stát pro prodávající překvapením – jako třeba prodej zdánlivě obyčejné vázy, o kterém jsme psali na SvětKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*