Zlepšete funkci střev přírodními prostředky a předcházejte tak nepříjemné zácpě

Fotografie: Depositphotos

Zácpa je bolestivou a velmi nepříjemnou komplikací zažívacího traktu. Může představovat zdravotní riziko a vést až k poškození ledvin. Zjistěte, jak s ní bojovat pomocí přírodních produktů.

Zácpa není jen bolestivá, ale může představovat vážné zdravotní riziko. Studie dokazují, že lidé, kteří trpí častou zácpou, mají vyšší riziko chronického onemocnění ledvin a jejich selhání. Zácpě lze preventivně předcházet pomocí domácích produktů nebo přírodních cest léčení. Jak a čím zlepšit pohyblivost a prostupnost střev a předcházet tak nepříjemné zácpě?

Fotografie: Unsplash

Vsaďte na probiotika

Sezamová semínka jsou výborným pomocníkem při boji se zácpou. Přidejte si je do salátu, jogurtu nebo smoothie, aby došlo ke zjemnění stolice a tím lepší prostupnosti střev. Jedná se o jeden z nejběžnějších a dlouhodobých způsobů léčby zácpy. Jogurt samotný má na naše střeva také příznivý vliv. Jedná se o účinné probiotikum, stejně jako zelí nebo kimči. Obsahují živé bakterie, které pomáhají předcházet chronické zácpě a obnovují rovnováhu střevních bakterií.

Fotografie: Unsplash

Doporučuje se také melasa. Ideální je jedna lžička melasy před spaním. Dojde tak ke zvýšení pohyblivosti střev a tělo bude lépe vstřebávat hořčík a další minerály a vitamíny pro něj prospěšné. Jednoduchý trik je také voda se šťávou z citronu. Doporučuje se vypít jednu sklenici každé ráno. Dochází ke stimulaci trávicího systému a odstranění toxinů z těla.

Blahodárné ovoce a přírodní techniky

Při problémech se střevy se doporučuje konzumovat banány a švestky. Banány jsou bohaté na probiotika i prebiotika, podporují pohyblivost střev a jejich vstřebávání. Obdobný obsah prospěšných látek se vyskytuje také v česneku a cibuli. Švestky se při problémech se střevy doporučují již dlouhé roky. Mají vysoký obsah vlákniny a působí jako přírodní projímadlo. V případě chronických problémů se zácpou se doporučuje konzumovat 7 středně velkých švestek, dvakrát denně.

Fotografie: Unsplash

Pokud nezabere konzumace výše uvedených potravin, lze se obrátit na léčbu přírodní cestou. Mezi tu patří akupresura a využití aromaterapie. V akupresuře existuje specifický bod, po jehož stimulaci dojde k vyprázdnění střev. V tomto případě je vhodné pro konzultaci vyhledat odborníka, který se touto problematikou zabývá. Z aromaterapie je nejlepší vůní proti zácpě rozmarýn, bazalka, citron, pomeranč, fenykl a máta. Je vhodné vybraný druh oleje nebo jejich kombinaci nastříkat po celém domě nebo je přímo inhalovat.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]