Nejlepší čaje, které přispívají k detoxikaci organismu a pomáhají hubnout

Fotografie: Depositphotos

Pokud již delší dobu a bez úspěchu bojujete se svojí hmotností, zkuste zvolit přírodní cestu. Zapomeňte na předražené prášky na hubnutí a vydejte se ověřenou cestou dle našich předků.

Čaje jsou nejen výborným pomocníkem při vylučování toxinů z našeho těla, ale mohou nám také pomoci při hubnutí. Pokud ještě pravidelnou konzumaci čaje zkombinujeme se zdravou stravou a fyzickou aktivitou, budeme konečnými výsledky mile překvapeni. Nejenže kila půjdou rychle dolů, vyhneme se také nepříjemnému jojo efektu, který by nás mohl potkat v případě konzumace léků na hubnutí. Díky tomu, že čaje jsou bohaté na antioxidanty, nám pomohou také v boji proti některým druhům chorob a předčasnému stárnutí.

Fotografie: Unsplash

Ideálním pomocníkem je čaj zelený

Zelený čaj je ideálním pomocníkem v cestě za dokonalou postavou. Má velmi silné antioxidační vlastnosti a také působí jako přírodní diuretikum. Pomáhá nám tedy odstraňovat z těla přebytečnou vodu.

Pokud ho ještě zkombinujeme s citronem, budeme překvapeni, jak rychle se dostaví požadované výsledky. Čaj připravený z čajových lístků a citronové šťávy můžeme doplnit strouhaným zázvorem. Ten je známý pro svůj termogenní účinek, pomůže nám tedy v rychlejším spalování tuků.

Fotografie: Unsplash

Pokud by se nám i přesto zdál čaj obyčejný a nedostatečně účinný, můžeme ho doplnit o lžičku mleté skořice. Skořice je koření, které nám pomáhá v boji s obezitou a zamezuje hromadění tuku v tkáních našeho těla.

V konečné kombinaci budeme mít velmi silný detoxikační čaj podporující hubnutí. Zelený čaj můžeme pít každé ráno, a dokonce i večer. Doporučuje se si z pití čaje udělat pravidelný rituál, abychom na jeho konzumaci nezapomínali.

Využít můžeme také síly máty, pepře nebo kurkumy

Chybu neuděláme, ani pokud sáhneme po čaji mátovém. Máta je známá svými vynikajícími účinky proti nevolnosti, díky obsaženému katechinu nám ale pomáhá i v boji s vyšší hmotností. Ideální je kombinace zhruba deseti listů čerstvé máty a několika zrnek pepře. Ten nám pomůže s regulací obezity a metabolických změn.

Fotografie: Unsplash

Kurkuma je silný antioxidant, který má neuvěřitelné protizánětlivé účinky. K přípravě čaje z tohoto koření budeme potřebovat lžičku mleté ​​kurkumy, tyčinku skořice a několik kuliček černého pepře.

Kurkumu v hrnci zalijeme horkou vodou, přidáme skořici a pepř. Necháme zhruba 3 minuty povařit a poté necháme odstát. Po vychladnutí nápoje přecedíme a osladíme, ideálně medem. Takto připravený čaj se doporučuje konzumovat v ranních hodinách.

Zdroj: MedicalNewsToday