Buďte zdraví a v kondici. Stačí do své životosprávy přidat jednu složku

Každý člověk touží po dlouhém životě plném štěstí, zdraví radosti a lásky. Abychom žili opravdu takto kvalitní a radostný život, je nutné náležitě o svůj zdravotní stav pečovat. Nezdravý životní styl, obezita, kouření, nadměrné pití alkoholu, to vše může život značně zkrátit. Každý má na dlouhověkost jiný recept.

Někteří lidé pravidelně každé ráno cvičí jógu, meditují nebo běhají, jiní si zase dopřávají blahodárné zeleninové a ovocné koktejly plné vitamínů. Je tu však jeden způsob zcela jednoduchý, který váš zdravotní stav jednoznačně zlepší. Pijte čistou vodu.

Životodárná voda

Naše tělo je z větší části tvořeno vodou, a to až z 60 procent. Proto je nezbytné pravidelně doplňovat tekutiny. Voda pomůže tělu zbavit se toxických látek a může podpořit hubnutí. Sklenice čisté vody na lačný žaludek prospěje i v těchto případech:

  • jako prevence srdečních onemocnění
  • při bolestech hlavy
  • vhodná je i pro lidi s artritidami, gastritidami a cukrovkou

V dalekém Japonsku lidé pozitivní účinky čisté vody již dávno pochopili a většina tamějších obyvatel pije sklenici čisté vody hned po probuzení.

Kdy pít čistou vodu?

Ideální je napít se čisté vody (asi 160 mililitrů) ihned po probuzení, poté si jí vyčistit zuby a počkat 45 minut, následně se až nasnídat. Některé studie dokonce prokázaly, že pravidelné ranní pití čisté vody dokáže zmírnit příznaky těchto onemocnění: artritida (za 3 dny), zácpa (za 10 dní), žaludeční potíže (také za 10 dní), diabetes (za 30 dní), hypertenze (za 30 dní).

Popíjená voda by neměla být rozhodně studená, ale vlažná. Studená voda totiž může zpomalit trávicí proces a zvlášť u tučných a mastných jídel to může být problém.

Ideálním nápojem jsou i čaje

Zdraví prospěšná není jen čistá voda, ale i některé druhy čajů. Skvělé jsou například čaje bylinkové, nebo zelené, které nastartují organismus. V Japonsku a Číně se například čaje podávají zcela běžně téměř ke každému jídlu, jsou zde k vidění i speciální čajové obřady.

Fotografie: Freepik