Přestěhovala se do nového bytu a málem ji to stálo život. Ignorovala neviditelného vetřelce, který se ji snažil zabít

Fotografie: Depositphotos

Po nastěhování do nového bytu začaly mladou ženu sužovat zdravotní problémy. Přisuzovala je dlouhodobému pracovnímu stresu. Až za několik let přišla na skutečnou příčinu svých potíží.

Mladá Emma Marshall se na vlastní kůži přesvědčila, jak může nezdravé prostředí, ve kterém žijeme, poškozovat zdraví. V roce 2014 se přestěhovala do nového bytu a velmi záhy se u ní začaly projevovat různé zdravotní neduhy. Trpěla chronickou únavou, bolestmi hlavy, vyrážkou a padáním vlasů. Zpočátku tyto potíže sváděla na chronický stres a nevěnovala jim tolik pozornosti. Symptomy se však neustále zhoršovaly.

Vážné zdravotní problémy

O rok později se její zdravotní stav velmi prudce zhoršil. Objevila se u ní vážná infekce ledvin. O něco později i zánět slepého střeva a ke vší smůle si při pádu zlomila ruku. Bolesti hlavy nabraly na síle, trpěla nespavostí a její akné bylo horší, než kdy dříve. Takto přežívala ještě několik let. Až v roce 2018 její problémy vygradovaly tak, že už nedokázala vstát ani z postele. Bylo jasné, že musí začít okamžitě jednat. Potom, co je spojila s lékařem funkční medicíny a popsala mu své obtíže, se konečně dozvěděla pravdu.

Lékař byl zkušený a možná příčina ho hned napadla. Doporučil ji sérii vyšetření, při kterých vyšlo najevo, kdo je odpovědný za její potíže. V jejím těle kolovalo vysoké množství mykotoxinů. Vlhké prostředí a plíseň v jejím bytě ji pomalu otravovala. Zvlášť koupelna byla velmi nebezpečným místem. Věděla o velkém černém fleku na zdi, přesto jej vytrvale ignorovala. Plísně se však svými spory dostaly i do jiných částí bytu, takže byla téměř neustále vystavena jedovatým toxinům, které jsou v nich obsažené.

Fotografie: Freepik

Podstoupila detoxikaci

Po tomto nečekaném odhalení začala Emma ihned jednat. Celý byt vyčistila a vydezinfikovala. Do koupelny nainstalovala vysoušeč vzduchu. Poté podstoupila detoxikační kůru, aby se tělo zbavilo všech jedovatých látek. Její stav se začal velmi rychle zlepšovat a po několika letech vleklých zdravotních problémů se konečně zase cítila dobře

Mnoho lidí včetně Emmy neustále podceňuje riziko, které plísně mohou představovat. Od lehkých alergických reakcí, astmatu a bolestí hlavy až po vážná poškození zdraví. Plísně v domácnosti nikdy nepodceňujte a jakmile se objeví, ihned zakročte a zbavte se jich.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]