Opary na rtech dokáží znepříjemnit život. Zatočte s nimi pomocí aloe vera

Opary trápí mnoho lidí. Jsou kosmetickým, i bolestivým problémem. Jak na ně? Nejlepší je naučit se jim předcházet a zajistit, že se neobjeví. Několik postupů jak na to, vám ukážeme. Díky tomu vás za celý život opary již trápit nemusí. A je jedno, zda vám více vadí celková bolestivost, nebo vám více vadí to, jak opary nevzhledně vypadají. Problém je obojí.

Opary neboli herpes

Co to vlastně opary, nebo takzvaný herpes vlastně je? Vysvětlení je celkem jednoduché. Jedná se o malé a často tekutinou napuštěné útvary, které se postupem času mohou měnit ve vředy. Jde o problém nejenom nevzhledný, ale i celkem bolestivý. Důvodem jejich vzniku je infekce, tedy nakažení virem herpes simplex.

Častý zdravotní problém

Opary nejsou až tak výjimečné a objevují se u celé řady lidí. Důvodem vzniku je právě infekce. Poklud má být eliminován přenos na jiného člověka, je třeba vyhýbat se kontaktu s nakaženou osobou. Stejně tak je třeba zamezit kontaktu s předměty, které byly v blízkosti jeho úst – třeba pití ze stejné sklenice, nebo láhve.

Jsou i další důvody vzniku

Herpes neboli opary se však může objevit také ve chvíli, kdy trpíme zvýšeným stresem, nebo ve chvíli, kdy máme chřipku nebo jiné nachlazení a je tak snížena naše celková imunita. Také se může objevit, pokud delší dobu vystavujeme tvář slunečním paprskům, nebo tomu může být také ve chvíli, kdy se nadměrně a často potíme.

Důvodem vzniku ale může být také hormonální změna, jako je například menstruace, nebo také změna jakou může být u ženy přechod. Opomíjet však nelze ani možná poranění kůže, jako jsou ekzémy i další vyrážky.

Co dělat, pokud se opary objeví?

Co je způsobuje, to již víte. A co dělat, pokud se už objeví? V takovém případě doporučujeme začít s léčbou. Možností je celá řada. Z té přírodní je to gel nebo také šťáva z aloe vera. Dále však mohou pomoci i různé krémy, které se na herpes prodávají v lékárnách.

Fotografie: Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]