Procházka kolem kukuřičného pole mu navždy změnila život. O jeho objevu z 19. století píší i v zahraničí

Fotografie: Chech Explorer / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Muž, který minulý rok objevil v kukuřičném poli v Kentucky více než 700 vzácných zlatých a stříbrných mincí z doby občanské války, se poprvé podělil o svůj příběh.

Jedinečný příběh tohoto muže se objevil v pořadu Kentucky Life. Tato epizoda se podrobněji zaměřila na objev, který je označován jako Velký poklad z Kentucky. Celý vzácný nález přitom začal zcela nenápadně. Muž na kukuřičném poli objevil jednu minci, to ještě netušil, že se nedaleko ukrývá celý poklad.

Sen, který se stal realitou

Podle jeho slov se vše odehrálo jako v nějakém filmu. Jak šťastného nálezce cituje web Yahoo, nejdříve si na cestě v kukuřičném poli všiml záblesku zlata. Po chvíli zjistil, že se jedná o minci, jakmile si ji ale pořádně prohlédl, zůstal v šoku. Jednalo se o 20dolarový Double Eagle z 60. let 19. století.

Muž chvíli přemýšlel, co dělat dál, následně se ale pokusil na místě objevu hrabat. A nacházel další a další mince. Veřejnosti nebyla prozrazena ani identita muže, ani přesné místo jeho nálezu. Moderátor a producent pořadu vyjádřil pochopení pro takové rozhodnutí a celý díl natočil s ohledem na tuto skutečnost. Mince ale veřejnosti ukázány byly.

mince

Amatérskému hledači pokladů z Rakovnicka se změnil život. To, co našel, odborníci označili za objev století

Neuvěřitelný objev obletěl sociální sítě

Velký poklad z Kentucky tvoří více než 700 zlatých mincí z období občanské války. Fotodokumentace z tohoto objevu, aby bylo dokázáno, že mince jsou pravé a v takto velkém množství, se objevily i na sociální síti Twitter. Jeff Garrett, expert na vzácné mince z Lexingtonu, spolupracoval s mužem, který poklad objevil, aby mu pomohl tyto mince prodat za výhodnou cenu.

Poklad zahrnoval zlaté mince v hodnotě 1, 10 a 20 dolarů, včetně vzácných mincí 1863 Double Eagles. Režisér pořadu vyzval diváky na sociálních sítích k tomu, aby navrhli teorii, jak se poklad na kukuřičné pole dostal. Nejedná se o jediný neobvyklý poklad, o jehož nálezu jsme čtenáře deníku SvětKreativity informovali. Nedávno jsme jim přiblížili příběh amatérského hledače, který objevil sbírku keltských mincí.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*