Bezdomovec našel obrázek, který přinesl do bazaru. Odborník mu sdělil zprávu, která mu změnila život

Fotografie: Depositphotos

Chtěl se obohatit o pár stovek, a tak na bazaru nabídl obrázek. Při zkoumání se ale zjistilo, že jeho skutečná cena je mnohem, mnohem vyšší.

Bezdomovec Adam Gillian, který žije v kanadském Edmontonu, nedávno objevil v odpadkovém koši zcela nečekaný poklad a to vzácný kousek historie od Disneyho. Byl to okamžik, který změnil jeho život. S neuvěřitelnou náležitostí si tento nový objev nesl k Alexandru Archibaldovi, majiteli nedalekého obchodu.

Prodejce by mohl ocenit hodnotu tohoto nálezu

Po zkoumání obrazu došel k názoru, že se jedná o kopii, kterou by mohl po menších opravách prodat v přepočtu za více než 1 000 českých korun. Šťastnému nálezci tak za obraz nabídl 280 Kč. Jakmile Archibald začal obraz více zkoumat, podle webu Onlinenytt zjistil, že se nejedná o pouhou kopii, ale o originál. Když vyndal obraz z rámu, objevil starý certifikát pravosti s datem z roku 1937.

Tento jedinečný příběh byl sdílen na internetu, objevil se na stránkách Youtube. Dokument, který Gillian našel totiž potvrzoval, že se jedná o originální snímek z animovaného filmu Bambi, který pochází z dílny Walta Disneyho. Bambi je mladý jelen, který se narodí v lesním království. Příběh sleduje jeho dobrodružství, jeho setkání s různými zvířaty, učení od své matky a jeho postupné dospívání a objevování světa kolem sebe. Pohádka zahrnuje také silné poselství o přírodě, ochraně životního prostředí a vztahu mezi lidmi a divokými zvířaty.

Staré české vánoční ozdoby jsou pro sběratele zlatým grálem. Za kousky s tímto označením nabízí šílené částky

Papír nezpochybnitelně dokazoval, že se jedná o originální snímek

Pohádka byla později adaptována do animovaného filmu a stala se jedním z nejvýznamnějších filmů animovaného žánru. Gillianova původní představa o opravě a prodeji kopie snímku z tohoto filmu se najednou změnila v možnost nečekaného bohatství a nového začátku. Obraz se nakonec na aukci prodal za neuvěřitelných 88 000Kč. Tato částka získala hned dva nové majitele.

Archibald se totiž zachoval opravdu férově, po obdržení finanční hotovosti vyhledal Adama Gilliana a polovinu obdržených peněz mu dal. Jeho hledáním strávil několik týdnů, jejich příběh se následně dostal i na streamovací síť.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*