Instalatér u sebe doma odkryl část podlahy a našel 135 let starý vzkaz. Nic obdobného za svou kariéru neviděl

Fotografie: Сезар де Нотрдам / Creative Commons / Attribution 2.0

Řemeslníci jsou zvyklí při výkonu svého povolání nacházet ledacos. To, co ovšem našel tento instalatér ve svém vlastním domě, bylo neobvyklé.

Karel vykonává profesi instalatéra prakticky celý život. Každý den objíždí své zakázky. Tentokrát se problém vyskytl v jeho vlastním domě, a tak se Karel rozhodl, že to musí opravit. Během práce zjistil, že to nebude jen tak a že bude nutné udělat menší díru v podlaze, aby mohl práci dokončit.

Karel byl instalatérem již od vyučení

Muž vystudoval profesi instalatéra, kterou ihned po škole začal vykonávat. Nejdříve nastoupil ke svému otci, kde se seznamoval s denní praxí instalatérského života. Jeho otec po pár letech podnikání zanechal, a Karel se tak musel ohlédnout po jiném zaměstnavateli. To se mu brzy povedlo.

Našel si skvělého kolegu

V novém zaměstnání Karel potkal kolegu Emila. Emil byl o něco starší a zkušenější a Karla naučil spoustu vychytávek, které pak Karel praktikoval. Společně muži takto pracovali mnoho let a mimo jiné se jejich koníčkem stalo vzájemné provokování, kdo nalezne u zákazníků horší věc. O své nálezy a zkušenosti se vždy pochlubil jeden druhému.

Karel se osamostatnil

Po několika letech se v Karlově firmě rozhodli snížit náklady a propustit polovinu zaměstnanců. V té byl i Karel, a tak před ním byla nová výzva. Karel se rozhodl pracovat na vlastní pěst. Založil si tedy vlastní živnost a začal si shánět klienty. I přes tuto komplikaci byl Karel s Emilem stále v kontaktu a dodržovali své tradice ohledně záhad a nálezů.

Fotografie: Pixabay

Instalatér našel předmět ve vlastním domě

Největší šok z nalezené věci si Karel nevědomky schoval až do svého domu. Zrovna vykonával přestavbu místností. Při opravách potrubí zjistil, že bude muset přestěhovat radiátor na jinou stěnu pokoje. Karel tedy udělal díru do podlahy a nevěřil svým očím. Přímo před ním ležela v zemi skleněná lahev a v ní byl nějaký papír.

Na papíře byla zpráva

Karel tedy lahev zvedl a pokusil se ji otevřít. Po chvíli námahy se mu to podařilo. Na papíře byl napsán jakýsi vzkaz v jiném jazyce. Vzal ho tedy k odborníkovi, který mu potvrdil, že je to 135 let stará zpráva. Podle odborníka zanechali vzkaz v domě lidé, kteří na tomto místě žili. Psali v něm, že lahev zde ukryli při pokládání podlahy, obsah láhve ale nevypili. Instalatér se tedy rozhodl si tuto lahev vystavit jako cennou památku.

Fotografie: Unsplash

Karel se rozhodl své předchůdce napodobit

To, co Karel zjistil, pochopitelně zavolal i Emilovi. Svěřil se mu také s tím, že je dobrý nápad takto zanechat vzkaz pro budoucí generace a chtěl by, aby udělali něco podobného. Nakonec dospěli s Emilem k rozhodnutí, že vzkaz napíší spolu. Do dopisu napsali o tom, jaké měli oba dva povolání a také se svěřili budoucímu nálezci s tím, jak se v životě vždy předháněli, kdo bude mít lepší nález.

Zdroj: Čtenář – Pavel T.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*