5letý chlapec zachránil život matce, která omdlela ve sprše. Hasiči jeho duchapřítomnost ocenili

Fotografie: Lasy / Creative Commons / Attribution 2.0

Této rodině se vyplatilo to, že poučili malého syna o tom, jak jednat v krizové situaci. Když přišlo na lámání chleba, zachoval se naprosto ukázkově.

Chlapec uslyšel těžkou ránu z koupelny, kde se sprchovala jeho matka. Když se přiběhl podívat, zjistil, že je v bezvědomí a z hlavy jí teče krev. Překvapivě však nezpanikařil a začal okamžitě jednat. Potřeboval zavolat pomoc pro svou matku, ale byla tu také dvouměsíční sestřička, kterou nemohl nechat samotnou. Jak si malý hrdina v těžké situaci poradil?

Uslyšel silnou ránu z koupelny

Ve videu níže se můžete podívat na reportáž, kterou natočila místní televize, poté, co se o hrdinském činu dozvěděli. Malého Salvatora z americké Arizony teď chválí celé město. Ten prokázal neuvěřitelnou odvahu a duchapřítomnost poté, co našel zhroucenou matku v koupelně. Věděl, že musí rychle přivolat pomoc.

Byla tu však také malá sestřička. Nejdříve ji tedy úhledně zabalil do deky a potom běžel ke dveřím do garáže. Aby je mohl otevřít, musel si přitáhnout schůdky, aby dosáhl na tlačítko, kterým se dveře otevírají. Potom se vrátil pro malou sestřičku a s ní v náručí běžel k sousednímu domu, kde zazvonil. Sousedka v tu dobu byla naštěstí doma.

Naštěstí pochopila, co jí chce říci

„Stál před domem a v ruce držel něco, co vypadalo jako panenka,“ vzpomíná Jessica. „Myslela jsem, že se mi snaží říct, že zemřela jeho panenka. Pak jsem pochopila, že mluví o své matce, která je mrtvá.“ Okamžitě tak šla přivolat pomoc. „Sousedčin syn právě přišel ke mně domů a říká, že jeho matka leží mrtvá ve vaně,” nahlásila Jessica na krizové lince.

chlapec a miminko

Pak už šlo vše velmi rychle. Záchranáři dorazili včas a matku v bezvědomí převezli do nemocnice. Byl to už její druhý záchvat, který po porodu prodělala.Byla jsem ve vaně a najednou si nic nepamatuji. Probrala jsem se, až v nemocnici,“ vzpomíná matka Katlyn. „Upřímně, zachránil mi život. Měla jsem hlavu pod kohoutkem a kdyby pomoc nepřišla včas, utopila bych se.“

Hasiči přijeli ocenit jeho hrdinství

Od té doby je pro ně každý den výzvou. Malý Sal se maminky několikrát denně ptá, jestli zase dostane záchvat a umře. Maminka se mu snaží trpělivě vysvětlovat, ať se ničeho nebojí, že bude v pořádku. Přesto, že se Sal zachoval velmi duchapřítomně, je jasné, že vypjatý zážitek pro něj znamenal velké trauma. Snad se mu brzy podaří se s tím vyrovnat.

Možná mu v tom pomůže i ocenění, které dostal. K domu malého hrdiny se řítí houkající hasičské auto. Nadšeného Sala nechají hasiči všechno v autě důkladně prozkoumat. Pak od nich dostane hasičskou helmu a zarámovaný diplom „Čestný hasič“. Malý Sal si pozornost a možnost chvíli pobýt s opravdovými hasiči skutečně užívá. I kdyby se znovu ocitl v podobné situaci jistě by si opět velmi dobře poradil.

Rodiče by děti měli naučit, jak se zachovat

Pravdou je, že Sal byl od rodičů poučen o tom, jak se v krizové situaci zachovat. Hasič na závěr reportáže apeluje na rodiče, aby děti poučili od co nejútlejšího věku. Měli by znát krizové číslo 112 a vědět své jméno a kde bydlí. To pak záchranářům velmi pomůže, k tomu, aby na místo mohli přijet včas a rychle tak převzít nad situací kontrolu. Mnohdy tak mohou zabránit nejhoršímu, jako v tomto případě.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*