Záznam z tísňové linky 112: „Pomoc, prosím pomoc, honem“ šeptá malá holčička do telefonu

malá hočička telefonuje
Fotografie: Freepik

Obrovské štěstí měla maminka malé holčičky. Ta se naštěstí nedávno naučila číslo na záchranáře, a tak mohla mamince zavolat pomoc.

Pětiletá holčička je teď oslavovaná jako hrdinka. Poté, co si všimla, že její matka nemluví a dusí se, okamžitě si vybavila, co ji naučil tatínek. Zvedla telefon a operátorovi řekla, co přesně se děje. Záchranáři tak dokázali rychle reagovat a dusící se ženě pomohli. Rodiče jsou na malou dcerku náležitě pyšní a jsou rádi, že ji včas naučili, jak jednat v krizových situacích.

Holčička si naštěstí všimla, že její maminka má potíže

Pětiletá Chloe Olson žije se svými rodiči a sestrou v americkém New Jersey. Ten den byly spolu doma samy. Hrála si poblíž maminky, zatímco ta telefonovala s jejím otcem. Po chvíli jí však zaskočil bramborový lupínek, který právě jedla, a začala se dusit. Hovor s manželem přerušila, myslela si, že ještě nejde o nic vážného. Přilepený lupínek jí však stále blokoval dýchací cesty a nedařilo se jí ho vykašlat.

Malá Chloe si všimla, že má maminka potíže, a vzpomněla si na video, které nedávno sledovali s tatínkem. Bylo to výukové video pro malé děti, co mají dělat v případě, když někdo potřebuje pomoc. Zajímavé bylo, že Chloe vytočila číslo 911, tedy tísňovou linku platnou po celých Spojených státech, ale zároveň si myslela, že volá svému otci.

Rozhovor s operátorem na tísňové lince

Její hovor zvedl operátor Michael Shore.
Chloe: „Tati, máma se dusí.“
Operátor 911: „Dusí se?“
Chloe: „Jo, teď nemůže mluvit.“
Operátor 911: „Dobře. Nemůže mluvit?“
Chloe: „Ne.“
Operátor 911: „Můžeš odemknout přední dveře, abych vám mohl pomoci?“
Chloe: „Dobře“
Operátor: „Dobře, otevři přední dveře. Budu tam brzy.“
Malá Chloe řekla ano, ale stále si myslela, že volá tatínkovi. A tak na závěr hovoru řekla operátorovi: „Mám tě ráda. Ahoj.“

malá hočička telefonuje
Fotografie: Freepik

Na místo byla ihned vyslána sanitka, a brzy tak mohli mamince pomoci. Ta se zakrátko zotavila a naštěstí se jí nic nestalo. Na svou dceru je však velmi pyšná. Netuší, jestli by se bez pomoci záchranářů dokázala uvízlého sousta zbavit, a tak je dost možné, že jí malá dcera zachránila život. „Jsem na ni velmi hrdá, pro malou holčičku to byla velká věc a udělala to nejlepší, co mohla,“ říká ve videu pyšná maminka.

U nás funguje více tísňových čísel

U nás je dobré volat na tísňovou linku 112 především v případech, když si nemůžete vzpomenout, které ze základních čísel (150, 155, 158) patří té které záchranné složce. Výhodou čísla 112 je to, že na rozdíl od tří výše zmíněných se na něj dovoláte zcela zdarma. Nemusíte tedy mít ani kredit ani sim kartu a dovoláte se i z míst, kde váš operátor nemá pokrytí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*