„Byla jsem unesena,“ šeptala neznámá žena na tísňové lince. Pak se policii ukázala hrozivá skutečnost

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena si prošla peklem, když se stala obětí únosu. Podařilo se jí dostat k telefonu, když násilník spal a zavolala na tísňovou linku. To jí zachránilo život.

Poté, co se podařilo mladou ženu zachránit ze spárů únosce, vypluly na povrch děsivé skutečnosti. Ukázalo se, že muž, který ji věznil je sériovým vrahem. Měla být tak jeho další obětí. Po hovoru na tísňovou linku, který trval 19 minut se podařilo policii najít dům, ve kterém byla vězněna a zachránit ji. Jiné ženy však takové štěstí bohužel neměly.

Bála se, že ji uslyší

Když operátor tísňové linky zvedla telefon, ozval se v něm zoufalý šepot. „Byla jsem unesena,“ tvrdila žena na druhém konci linky. Podařilo se jí osvobodit z pout a dostat se k telefonu. Únosce však spal hned vedle ní a tak žena trnula hrůzou, že jej svým telefonátem probudí. Nakonec se však podařilo policii najít dům, ve kterém ji už tři dny držel a zneužíval.

Policie Shawna Gratea zadržela. Poté, co provedli důkladnou prohlídku jeho nemovitosti a pozemku, učinili hrůzný nález. Našli zde ukrytá dvě těla. 29letá Elizabeth Griffithová a 43letá Stacey Stanleyová, byly pohřešovány od srpna a září roku 2016. V lese poblíž jeho domu pak našli třetí tělo, které patřilo 29leté Candice Cunninghamové, která byla zabita v červnu 2016. Bylo tedy jasné, že policie má co dočinění se sériovým vrahem.

Měl za sebou již kriminální minulost

Ukázalo se, že Shawn Grate žil doslova dvojí život. Na veřejnosti i sociálních sítích se prezentoval jako obyčejný tesař, který byl zaměstnán jako údržbář v nedalekém Holiday Inn. Nikdo netušil, že už má kriminální historii a poté, co jeho skutky vyplynuly na povrch, se veřejnost začala ptát, jak je možné, že takový muž byl vůbec na svobodě.

Poprvé byl zatčen už v 18 letech, když fyzicky napadl svoji tehdejší přítelkyni. O dva roky později vykradl s komplicem rodinný dům. Ze čtyřletého trestu si však nakonec odseděl jen pár měsíců. Lidé jej považovali za poměrně okouzlujícího muže a ženám se velmi líbil. I se ženou, kterou policie naštěstí zachránila, byli údajně přátelé. Shawn ji do svého domu nalákal, aby jí dal nějaké oblečení. Neměla nejmenší tušení, co je Shawn ve skutečnosti zač. Poté, co si přátelsky povídali, se na ni vrhnul a už ji z domu nenechal odejít.

V současnosti je v cele smrti

Nakonec se ukázalo, že má na svědomí pět žen a další řadu sexuálních útoků a fyzických napadení. Shawn Grate tak byl v americkém státě Ohio odsouzen k trestu smrti a v současnosti čeká na jeho vykonání. Poprava by měla proběhnout v roce 2025. Mnoho lidí si však myslí, že ve skutečnosti zabil mnohem více žen. Další vraždy se mu však nepodařilo prokázat. Unesená žena, která zůstává v anonymitě, si prošla peklem, ale nakonec měla velké štěstí. Čekal by ji stejný osud jako ženy před ní.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]