83 hodin v krabici pod zemí: Dcera milionáře strávila v roce 1968 více než tři dny bez slunečního světla

Fotografie: Depositphotos

Mladí únosci vzali dceru jednoho z nejvýznamnějších milionářů a unesli ji tak, aby ji nikdo nemohl najít. Naštěstí to dobře dopadlo.

Barbara Mackle studovala v Atlantě ve státě Georgia. V té době v Hongkongu zuřila chřipková epidemie a její rodiče se rozhodli, že si ji vezmou na Vánoce domů. Barbaru vyzvedla její matka. Ta zarezervovala pokoj v hotelu a rozhodla se, že v něm s dcerou stráví noc. Ale pozdě v noci se ozvalo zaklepání na dveře jejich pokoje. Paní Mackle otevřela dveře a v nich stál mladý policista.

Došlo k nočnímu únosu

Policista, který stál ve dveřích, ženě řekl, že její manžel měl vážnou autonehodu. Jakmile vyšla ze dveří, muž, jenž se vydával za policistu, ji zadržel a omámil chloroformem. Zločinci poté vtrhli do pokoje a vyvedli Barbaru se zbraní v ruce z její ložnice, posadili ji do auta a odvezli pryč. Zajímavé je, že noční únos neměl žádné svědky.

Matka dívky se probrala až ráno a okamžitě oznámila policii, že její dcera byla unesena. Po dívce pátrala nejen státní policie, ale také FBI. Otec Barbary požadoval, aby byl tento případ zveřejněn a aby požadavky únosců byly vyslyšeny, chtěli jim vyjít vstříc. Robert Mackle byl ochotný dát únoscům velkou sumu peněz, jen aby jeho dcera byla v pořádku.

Fotografie: Pexels

Únosci řekli, kde se nachází

Únosci se brzy ozvali a oznámili, že chtějí poslat na účet 10 730 000 korun. Předání peněz se ale nezdařilo. Na smluvené místo přijela policie a pachatelé utekli. Podařilo se jim je ale identifikovat. Únosci se jmenovali Gary Crist a Ruth Eisemann. Zločinci byli do 24 hodin zatčeni. Při výslechu prozradili, kde se Barbara nachází. Nemohli tomu uvěřit ani sami policisté.

Dívka totiž nebyla vězněna nikde ve sklepě, ale byla zaživa pohřbena pod zemí. Únosci donutili Barbaru, aby si lehla do krabice vybavené vzduchovou pumpou, z níž vedly na povrch dvě hadice, které jí umožňovaly přístup ke vzduchu. V této krabici bylo také nějaké jídlo a voda. Když byla dívka nalezena, byla ještě naživu. Barbara řekla, že nepanikařila a byla si jistá, že bude zachráněna.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]