Při rekonstrukci domu našli manželé pod podlahou 300 let staré tajemství. Historici mají o poklad zájem

Fotografie: English Lock (talk) / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Po odchodu do důchodu se muž rozhodl pro rekonstrukci starého viktoriánského domu. Rodinu čekalo velké překvapení pod podlahou obývacího pokoje.

Staré domy skrývají mnoho tajemství, čímž se zabývají některé YouTube kanály. Některá se ani nedočkají svého odhalení, jiná jsou odkryta až po letech při rekonstrukci. Colin Steer a jeho žena Vanessa při obnově jejich domu zjistili, že podlaha v obývacím pokoji ukrývá poklad, o kterém se jim ani nesnilo. O svůj příběh se podělili na internetu.

Starý viktoriánský dům skrývá poklad

Colin a Vanessa koupili starý viktoriánský dům z 19. století v 80. letech 20. století. Nastěhovali se a vše se zdálo naprosto normální. Bydlelo se jim hezky, a i když věděli, že je dům velmi starý, neočekávali žádná výrazná překvapení. To přišlo teprve před několika lety, když se rozhodli dům rekonstruovat. Již kdysi si všimli v obývacím pokoji velké prohlubně, nepřikládali jí však veliký význam, jen ji zakryli, aby neohrozila jejich 3 malé děti. Ke změně došlo v roce 2011, jak uvádí Newly.

Colin odešel do důchodu a nyní nastal čas pro obnovu domu, vyměnit některé podlahové krytiny a lišty. „Vzpomněl jsem si na díru v zemi. Všiml jsem si, že u okna v obýváku se propadá podlaha. Nejdříve jsem si myslel, že je tam někdo pohřbený, byla to hluboká díra, působila jako tunel, který sahal několik metrů pod zem. Mysleli jsme si, že se může jednat o studnu ze 16. století,” uvedl Colin.

Mrtvola pod podlahou naštěstí nečíhala

Naštěstí Colina a Vanessu nečekalo žádné nepříjemné překvapení v podobě mrtvoly, ale ani hrnec plný zlata, jak doufal Colin. Muž začal kopat. Trvalo to dlouho, než narazil na věc, která byla ukrytá až 5 metrů pod zemí. Našel meč z 19. století, možná i starší, a minci z roku 1725. „Když už jsem byl celkem hluboko, asi tak 5 metrů pod podlahou, narazil jsem na něco, co připomíná koženou pochvu na meč. Myslím si tedy, že díra může pocházet ze středověku,” vypráví Colin.

Muž našel ve vodě zvláštní mince. Po bližším přezkoumání zjistil, že jsou staré více než 1600 let

Muž informoval příslušné úřady, které mezitím díru v obývacím pokoji zapečetily a nechaly ke kontrole historikům a dalším odborníkům. I tento řemeslník, který rekonstruoval starý rodinný dům v Clevelandu, narazil na poklad nesmírné hodnoty. Psali jsme o něm na SvětěKreativity.cz.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]