Manželé se přestěhovali do domu z roku 1859. Za komínem objevili tajný tunel a vstoupili dovnitř

Fotografie: iStock

Pokud se půjdete podívat do nějakého starého domu, může vás překvapit hned několik věcí, které nejsou pro dnešní dobu obvyklé. Tito manželé však byli zaskočeni tím, co našli za komínem.

Nikdo nemůže tušit, co se skrývá za zdmi některých domů. Díky tomu je v mnoha domech ukryto tajemství, o němž tuší pouze obyvatelé dané nemovitosti nebo majitelé. Jakmile se ale změní majitel, může se o tomto tajemství dozvědět mnohem více lidí, což se stalo právě v tomto případě.

Koupě starého domu

V současné době si může jen velice málo lidí dovolit vlastní bydlení. Kvůli tomu zůstávají mladí lidé bydlet s rodiči nebo hledají možnosti, jak by mohly 2 rodiny bydlet v 1 domě. Někteří lidé zdědí nebo použijí naspořené peníze k tomu, aby je uložili do koupené nemovitosti. Díky tomu si tito manželé pořídili dům, v němž se skrývalo velké tajemství.

Ze starého domu byli manželé nadšení

Dům z 19. století koupili manželé Ariel a Otelia Vergezovi bez toho, aniž by dům viděli. Byli si vědomi toho, že takto starý dům bude potřebovat rekonstrukci. Již tento krok byl vcelku riskantní, ale jakmile poprvé přijeli do domu a vstoupili do něj, byli překvapení tím, co viděli.

Ihned při vstupu si zamilovali vysoké stropy a krby, které se zde nacházely hned čtyři. Bylo jim ale podivné, že dva z nich vypadají trochu jinak než ostatní. Jakmile se na ně více zaměřili, zjistili, že tyto dva krby jsou nefunkční, nejsou napojeny na komín, ale místo toho vedou rovnou na půdu. Protože se chtěli dozvědět více, začali shánět další informace.

Fotografie: Pixabay

Přestavba a zjišťování informací

Celou přestavbu domu manželé sdíleli na TikTok a jeden z uživatelů této sociální sítě navrhl, aby krb více prozkoumali. Falešné krby by totiž podle něj mohly být propojeny chodbou a pod domem by se mohl nacházet tunel. Manžel se tedy pokusil krby více prozkoumat a zjistil, že se za nimi nachází průchod, do něhož se vejde člověk. Manželé také přišli na to, že v oblasti, kde tento dům stojí, se nachází domy, pod nimiž vedou tajné tunely.

@oteliacarmen

Reply to @4evrr1 This old house has epic surprises everyday! #undergroundrailroad #historichome #cleveland #learnontiktok #tiktokpartner

♬ The Big City – Brian Girley

Díky tomu, že se manželka pokoušela najít různé mapy a informace, podařilo se jí zjistit, že dům dříve patřil J. Gordonovi a na jeho pozemku se nacházely různé tunely. Tyto tunely pravděpodobně sloužily pro pašování alkoholu v době prohibice a vedly dolů směrem k řece. Díky tomu byl vytvořen snadný přístup dovnitř a ven.

Zdroj: Gesellschaft

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*