Manželé koupili nejošklivější dům v ulici. Ze zchátralé kostky vykouzlili moderní novostavbu

Fotografie: Depositphotos

Ne každý si troufne na rozsáhlou rekonstrukci domu a raději zůstane jen u menších úprav. Tito manželé to však vzali od podlahy a původní dům už byste v tom novém jen těžko hledali.

Joanne Lewis a její manžel, kteří žijí v anglickém Kentu si před několika lety koupili nevzhledný a zanedbaný dům. Tři roky pak strávili jeho přestavbou. Joanne na svém Instagramu sdílí fotky, které zachycují, jak se dům v čase proměňoval. Dnes byste jej nepoznali. Změnili nejen vnější vzhled, ale pohráli si i s celou vnitřní dispozicí.

Lepší dům si nemohli dovolit

Mladá rodina potřebovala někde bydlet. Rozpočet měli omezený a tak koupili ten nejošklivější dům v ulici a začali jej renovovat. Úplně původně byl dům garáží. Další majitelé garáž přestavěli na dvoupatrový dům. Avšak zvolili nešťastnou dispozici. Ložnice a koupelna byla v přízemí, obývací pokoj a kuchyně byly v prvním patře.

To bylo první, co Joanne chtěla změnit. V přízemí tedy zvětšili dům o přístavbu, aby byl dostatek prostoru na novou kuchyni. Přístavba má prosklenou celou přední stěnu a tak je kuchyně plná světla s výhledem na zadní dvůr. Následně zbourali staré schody a ve druhém patře vybudovali hlavní ložnici, menší pokoj a koupelnu. Také vyměnili všechna okna z původních obdélníkových na čtvercová, což dalo domu moderní punc.

Z garáže se stal třípatrový dům

V další fázi rekonstrukce, když rodina našetřila další prostředky, vybudovali třetí patro a prosklený balkon. Získali tak čtyřpokojový dům pro stále se rozrůstající se rodinu. Venkovní fasádu obložili částečně dřevem a dům tak proměnili na moderní novostavbu. Z horního patra je nádherný výhled na moře a dům tak bude jistě žádanou stavbou na trhu s nemovitostmi.

Fotografie: Freepik

Manželé se totiž do budoucna plánují přestěhovat. Zatím však stále dolaďují detaily a vše ještě není hotové. Joanne stále váhá, jestli má vnější fasádu z přírodního dřeva přetřít na černo. Je potřeba ještě obložit menší detaily na venkovní fasádě. To hlavní už však mají za sebou a Joanne si hluboce oddechla.

Mějte plán a trpělivost

Jak sama přiznala, není to jednoduché, když renovujete dům, ve kterém zároveň bydlíte. Často už byly vyčerpaní, rekonstrukce zabrala celé tři roky. Joanne radí každému, kdo by se chtěl do podobné přestavby pustit, ať si hned na začátku stanoví jasný plán. To jim prý velmi pomohlo, protože měli od začátku konkrétní představu, jak má dům vypadat. Neztráceli tak  motivaci k tomu, aby se drželi plánu a vytrvalí až do konce.

Zdroj: OnlineNytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*