Z odvahy a talentu těchto jeptišek jásá celé Česko. Na ikonickou píseň předvedly báječné vystoupení

Fotografie: Depositphotos

Jeptišky má spousta lidí v hlavě zafixované jako slušné a zamlklé dámy v plášti. Tato parta však všem ukázala, že se na ně lidé mohou dívat z úplně jiného úhlu než dosud.

V kostele či klášteře mohou lidé často narazit na jeptišky. Většinou to budou tiché ženy, které si evidentně hledí svého a plní své povinnosti. To však nemusí nutně znamenat to, že takové jsou po celou dobu, co toto své poslání vykonávají. Některé z nich mohou být velmi veselé kopy s velikou dávkou kreativity a humoru. To dokázala i parta jeptišek, která se lidem rozhodla natočit zajímavé video.

Jeptišky se mají rády

Parta jeptišek z jednoho kláštera se má vzájemně velice ráda. Společně tvoří opravdu pevnou partu a dost věcí dělají ve skupině. Jednoho dne se rozhodly, že se pokusí natočit taneční choreografii, již si samy vymyslely. Začaly tedy nacvičovat kroky, které se poté snažily vypilovat k dokonalosti, aby vše působilo jako perfektně vymyšlené představení.

Video se podařilo

Videozáznam z jejich choreografie se evidentně podařil na výbornou. Na začátku jejich představení začíná hrát vážná hudba, kterou jeptišky doplňují ladnými pohyby s vážnými výrazy ve svých tvářích. Všechny jsou naprosto sladěné, že to chvilkami vypadá, jako by záběr natáčel jeden člověk, který se pomocí nějakého programu namnožil tak, aby vše vypadalo naprosto stejně.

Tanec se zrychlí

Přibližně po minutě videa se však vážná hudba změní v daleko rychlejší a taneční muziku. Tempo svého tance tomu přizpůsobí také 12 jeptišek, které do té doby tancovaly na vážnou a relativně klidnou hudbu. Celé představení tak nabere na obrátkách, což absolutně nezmění to, že sestry stále vypadají, jako by byly nakopírované. Jejich pohyby jsou naprosto přesné podle každého tónu písně.

19letá dívka ohromila porotu svým pěveckým talentem. Vášnivý potlesk publika je třešničkou na dortu

Video je populární

Záznam svého vystoupení se jeptišky rozhodly sdílet na internetu. Jejich představení již viděly miliony diváků, kteří se tak mohly přesvědčit, že práce jeptišky nemusí být jen nudná chůze po klášteře s vážným výrazem. Někteří lidé partu žen pochválili v komentářích pod videem, za což byly jistě velmi rády. Díky tomuto vystoupení tak mohla veliká spousta lidí změnit pohled na víru a jeptišky, které mají spoustu energie a humoru.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]