Udělala autoškolu a myslela si, že k narozeninám dostane od táty auto. Když sundal plachtu, nevěděla, jestli se smát nebo brečet

červené auto
Fotografie: Pixabay

Šestnácté narozeniny jsou pro teenagery událostí. Zejména ve Spojených státech je tento den brán za nejdůležitější moment a naznačuje obecnou zralost.

Právě to je důvod, proč se jich tolik mladých Američanů nemůže dočkat. Právě tehdy se totiž jejich rodiče často rozhodují o koupi prvního auta pro svou ratolest. Souvislost je jasná – od tohoto věku mohou Američané řídit. Otec jedné takové novopečené řidičky pojal její vstup na silnice po svém. Dal jí totiž velmi překvapivý dárek, a navíc ji trochu mystifikoval. Video níže jasně ukazuje vzrušení na tváři jeho dcery, když ji vedl k pro ni vysněnému stroji.

Plachto, plachto, co to skrýváš?

Před domem je plachta, která zakrývá cosi, co by rozměrově odpovídalo autu. Dole se dokonce rýsují i částečně ukazují kola. Všechno zkrátka napovídá tomu, že dívka od otce dostane právě tradiční dárek odpovídající jejímu věku. Jakmile se však nadšený muž do plachty opře, je jasné, že většinu prostoru tvoří jen konstrukce. I kola byla přítomna za účelem zmatení, protože jediným strojem je zde skútr o třech kolech. Taková pokročilá koloběžka.

Jen co je plachta pryč a dcera spatří své „první auto“, propadne záchvatu smíchu. Být to ve filmu, dost možná by se otráveně urazila a utekla pryč. Tato mladá řidička se však s trvajícím úsměvem na tváři chopí řídítek a začne své první „auto“ zkoumat. Vzadu i vepředu má navíc cedule s velkým červeným „P“. Následuje projížďka po blízké silnici a pak návrat do garáže. Na tento dárek a krásný vtip od otce dívka určitě jen tak nezapomene.

Když 6letá holčička vyhodila dárek do koše, maminka se rozhodla, že jí udělí životní lekci, která se hodí každému dítěti

Řidičský průkaz v Americe

Obecně vzato je legislativa specificky upravená každým jednotlivým státem. Řidiči musí většinou získat průkaz v rámci vlastního státu. Takový uznávají všechny státy USA plus Kanada. Další průkazy jsou na motorky. Minimální věk je 16 let, o 2 roky později je možné složit zkoušky na „komerční průkaz“. Ten opravňuje k řízení těžkých vozidel (autobusy, kamiony, traktory, bagry) nebo těch určených na přepravu dalších osob.

To samé platí pro přepravu rizikových materiálů. Řidičům, kteří poruší předpisy, může zakázat řízení konkrétní stát. New York byl prvním státem, jenž v roce 1901 začal registrovat automobily. Úderem roku 1918 pak musely mít všechny vozy v USA poznávací značky. Některé státy mají i zvláštní kategorie pro další vozidla. Například Nevada zavedla zvláštní průkazy pro kohokoli, kdo jezdí pouze na mopedu, jinde to platí pro sněžné skútry.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*