10letá holčička se málem stala obětí únosu. Její geniální plán ji zachránil 5 vteřin před katastrofou

Fotografie: Depositphotos

Holčička se ocitla v nepříjemné situaci, zachovala ale klidnou hlavu a jednala tak, jak ji učila maminka. Dobře udělala, díky tomu se pravděpodobně vyhnula únosu.

Vše vypadalo jako poklidný den. Teprve 10letá Madison si hrála na hřišti se svými kamarády, když kousek od hřiště zastavilo bílé SUV a muž, který se v autě nacházel si holčičku zavolal k sobě. Ta sice přišla, situace, která ale následovala byla pro muže nečekaná a pravděpodobně nedopadla tak, jak čekal.

Muž zastavil blízko dětského hřiště, tohle ale nečekal

Muž, který vykoukl z auta na 10letou Madison z okénka, zavolal nečekanou a zdrcující zprávu. Informoval ji o tom, že její bratr měl vážnou nehodu a on byl poslán, aby dívku vyzvedl a dovezl na místo za sourozencem. Madison ale podle webu Newly zachovala chladnou hlavu a vypadá to, že tato reakce dívce zachránila život.

Madison celý příběh následně popsala i novinářům a dostala se tak nejen do televizních novin, ale také na síť YouTube. Tam vysvětlila, že muž si v autě zakryl obličej a řekl, ať nastoupí do auta, že ji doveze za zraněným bratrem. Madison se zachovala velmi pohotově a zeptala se muže, jaké je heslo, které s bratrem mají. Na to muž neuměl odpovědět a tak rychle odjel.

11letá dívka sklidila chválu od místní policie. Při pokusu o únos se dokázala sama zachránit

Dívka si příběh nenechala pro sebe

Madison doběhla domů a tam celou situaci popsala babičce. Ta neváhala a pohotově zavolala policii. Ukázalo se, že se nejedná o ojedinělý případ, několik stížností na podobný automobil již měli evidovaných a rozhodli se proto, že je zapotřebí jednat. Rodina o to více ocenila tento zajímavý způsob, jak si pojistit, že jsou děti v bezpečí.

Za tento systém jsou nejen holčička, ale i její maminka a potažmo babička chváleny a to nejen na sociálních sítích. Tento příběh by měl být poučením pro ostatní a je k zamyšlení, jestli by nebylo vhodné toto opatření zavést do všech rodin. Nejedná se o jediný příběh, kdy se dítě v případě pokusu o únos zachovalo opravdu hrdinsky. O podobné situaci jsme již na SvětěKreativity psali, v tomto případě se jiná dívka cestou ze školy málem stala obětí únosu.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]