9měsíční dceři zbýval rok až dva života. Byla vážně nemocná, ale chůva jí věnovala život

dětská chůva
Fotografie: Pixabay

Na světě stále jsou neuvěřitelně obětaví lidé. Před několika týdny 22letá studentka vysoké školy a zároveň chůva udělala něco neuvěřitelného pro svou malou svěřenkyni. 

Mnoho mladých dívek se rozhodne pracovat jako chůvy, protože je to poměrně snadný způsob, jak si například při studiu přivydělat nějaké peníze. Dvaadvacetiletá Američanka Kiersten Miles děti odjakživa miluje, takže je to pro ni ideální zdroj přivýdělku. Dívka však netušila, že její tříměsíční působení v rodině Roskových zcela změní její život i život jejich nejmladší dcery.

Chůva učinila neskutečnou nabídku

Kiersten se tři měsíce starala o tři děti, z nichž nejmladší, teprve devítiměsíční Talia, si zcela získala její srdce. Když Taliin otec řekl Kiersten o vážném stavu holčičky, Kiersten ani na okamžik nezaváhala. Talia potřebovala transplantaci jater a chůva jí nabídla část svého vlastního orgánu. Přestože šance byly velmi malé, k překvapení lékařů se ukázalo, že výsledky testů se v drtivé většině shodují a Kiersten se mohla stát dárkyní.

Aby Kiersten splnila podmínky pro to, aby se mohl stát dárcem jater, musela podstoupit řadu testů u různých specialistů. Lékaři mladé chůvě vysvětlili závažnost situace. Museli jí říct, že tato operace se již nikdy nebude moci opakovat, takže pokud se v budoucnu dostane do podobné nebo jiné situace třeba její vlastní dítě a bude potřebovat játra, i když bude stoprocentně vhodná, nebude je moci darovat.

Věnovala dítěti život

Bez ohledu na budoucí riziko byla rozhodnuta darovat část svého orgánu tomuto batoleti. „Je to tak malá oběť, když ji srovnáte se záchranou života,“ prohlásila Kiersten. „Někteří lékaři říkali, že by se možná nedožila ani dvou let. Mě to stálo jen týden v nemocnici a pěticentimetrovou jizvu. Přišlo mi to jako hodně malá oběť.“

Operace trvala 14 hodin. Během této doby lékaři odebrali část Kiersteniných jater a okamžitě ji transplantovali. Malá Talia i Kiersten operaci zvládly dobře. Taliini rodiče tvrdí, že nikdy nebudou schopni Kiersten oplatit to, co pro jejich dítě udělala. A ona sama říká, že ji k manželům Roskosovým zřejmě přivedl osud.

Zdroj: People

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]