„Mami, je mi teplo,” rodiče necítili kouř z ohně: 2letý syn jednal bleskově, sedmičlennou rodinu zachránil před uhořením

Fotografie: iStock

Tato sedmičlenná rodina přišla během malé chvíle o všechno. Díky dvouletému synovi však naštěstí nepřišli o to nejcennější, tedy o vlastní životy.

V lednu se odehrála událost, na kterou nikdo z nich nezapomene. Rodiče pěti dětí poklidně spali ve své ložnici. Oba ztratili čich kvůli nákaze koronavirem, a tak nemohli cítit stále sílící pach kouře. Dvouletý syn však čich neztratil a přišel rodiče upozornit. V tu chvíli už ale byl celý dům v plamenech a začal boj o život sedmičlenné rodiny.

Chlapec se naštěstí včas probudil

Později se ukázalo, že příčinou požáru byl plynový ohřívač v obývacím pokoji, ve kterém tu noc spal malý Brandon. Probudil se a nezpanikařil, udělal to nejlepší, co mohl. Šel do ložnice rodičů a spící matce začal třást s nohou a stále říkal: „Mami, teplo. Mami, teplo.“ Když se Kayla Dahlová vzbudila, uviděla přes otevřené dveře obývací pokoj v plamenech.

Na nic nečekali, běželi pro ostatní čtyři děti a podařilo se jim dostat z domu. Bylo to však na poslední chvíli. Dům už byl celý zachvácený plameny. Zničil dokonce i jejich auta zaparkovaná na dvoře. Této rodině z amerického Texasu tak nezbylo doslova nic. Přišli o všechno. Nikdy však nepřestanou být vděční pohotovému synovi, který všem zachránil život.

Dobrovolný hasič učil děti, jak se při požáru chovat

Otec malého Brandona byl dobrovolným hasičem a s dětmi trénoval nácvik požáru. V domě měli také necelý rok nainstalované požární hlásiče. Ty však spustili alarm, až když byli všichni venku a dům už byl celý v plamenech. Děti věděly, že se při úniku z hořícího domu nesmí ničeho dotýkat. A tak i díky tomu nikdo neutrpěl žádné zranění. Matka uvedla, že minutu poté, co vyběhli hlavními dveřmi, by se už tudy nedostali, protože dveře byly v plamenech.

Fotografie: Freepik

Z domu nezbylo prakticky nic. Brandonova matka věří, že zasáhly vyšší síly, aby byla rodina zachráněna. „Brandonovi rozhodně pomohl dostat se z toho obývacího pokoje strážný anděl. Upřímně to není nic menšího než zázrak. Naprostý zázrak,“ řekla. „Zachránil celou naši rodinu, je to náš malý mini hrdina,“ dodala pyšná matka.

Lidé vybrali ve sbírce peníze, aby mohli znovu začít

Příběh této rodiny rozhodně nenechal chladným lidi dobré vůle. Poté, co se objevili v médiích, byla pro tuto rodinu založená sbírka, aby měli na nákup alespoň základních potřeb. Zatím se podařilo vybrat téměř 750 000 korun. Rodina si tak může alespoň pronajmout dům a budou moci začít psát novou kapitolu života.

Zdroj: Goodmorningamerica

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*