Obyčejný ocet dokáže pračku zbavit všech nečistot a bakterií. Za několik minut bude opět zářit novotou

Fotografie: Depositphotos

V dnešní době se již ocet nepoužívá jen jako nějaké dochucovadlo pokrmů. Je to totiž i obrovský pomocník v úklidu celé domácnosti.

Když někdo přišel s takovým vynálezem, jako je pračka, během chvilky se zjednodušil život všem ženám, které trávily hodiny ručním praním oblečení. A nejen to, pračka jim ušetřila i mnoho času a energie. Je však třeba dbát na to, že i pračku je nutné pravidelně čistit, aby mohla stále skvěle vykonávat svoji práci. A k jejímu dokonalému vyčištění toho nebudete potřebovat moc. Hlavní přísadou je totiž jen obyčejný ocet.

Jak často byste měli pračku čistit

Měli byste se zamyslet nad tím, jak často pračku používáte. Od toho se totiž bude odvíjet to, jak často byste ji měli čistit. Pokud pračku používáte jednou nebo maximálně dvakrát týdně, bude stačit, když ji vyčistíte jednou měsíčně. Jestli ale perete častěji, logicky ji budete muset i častěji čistit. Ale prostředky na čištění, které se prodávají v obchodě, jsou mnohdy dost drahé.

Fotografie: Pixabay

Prvně se zaměřte na náhradní díly

Před tím, než začnete čistit vnitřek pračky, byste měli oddělat části, které jsou odnímatelné, jako je například přihrádka, do níž se nalévá aviváž, nebo filtr.

Tyto části totiž jednoduše umyjete ve dřezu pouze přípravkem na nádobí a houbou. Ale při čištění filtru buďte rozhodně opatrnější, protože je dost možné, že v něm budou vlasy, které na něm zůstaly po předchozím praní.

Fotografie: Pexels

Na buben pračky už použijte ocet

Jakmile vyčistíte díly, které se dají oddělat, můžete se vrhnout na buben pračky. Jediné, co pro to musíte udělat, je to, že pračku pustíte na prázdno. Nastavte ji na obyčejný prací cyklus, ale místo pracího prostředku dovnitř nalijte bílý ocet.

Poté už pračku klasicky spusťte a nechte ji doprat do konce cyklu. Poté nechte pračku otevřenou, aby pořádně vyschla a nebyl z ní cítit zápach octa.

Fotografie: Unsplash

I vnější část pračky je důležitá

Každý, kdo má bílou pračku, by se měl snažit, aby mu časem nezežloutla nebo se nezašpinila. I na to je skvělý bílý ocet, který smíchejte se studenou vodou. Do roztoku namočte hadřík a tím jemně otřete celou pračku. Nechte 10 minut působit a poté už jen dočistěte suchým hadříkem. Jednoduché, nemyslíte?

Zdroj: Goodhousekeeping

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]