Profesionální uklízečka prozradila trik, který používá k úklidu hotelových koupelen. Brilantního lesku lze dosáhnout překvapivě snadno

Fotografie: Freepik

Úklid koupelny a toalety zpravidla zabírá nejvíce času. Abyste dokázali vyčistit koupelnu rychle a efektivně, poslouží vám k tomu jeden trik, o nějž se podělila profesionální uklízečka.

Koupelna a toaleta jsou jedny z nejfrekventovanějších míst v každé domácnosti. Protože v těchto prostorách vykonáváte osobní hygienu, měly by být vždy perfektně uklizené se zvláštním důrazem na eliminaci bakterií. Abyste koupelnu i toaletu dokonale vyčistili, často musíte jejich úklidem strávit dlouhé hodiny, což bývá vyčerpávající. Profesionální uklízečka se proto podělila o svůj tajný trik, který používá při úklidu v hotelových pokojích. Vyzkoušejte ho a užijte si rychle a efektivně uklizené sociální zařízení.

Čistič, kterému žádná špína neodolá

Jestliže se rozhodnete využít tento trik, můžete s klidem uklidit zpět do komory všechny drahé čisticí prostředky, které jsou navíc plné zdraví škodlivých chemikálií. K namíchání bezkonkurenčního čističe vám postačí tekuté mýdlo a bílý ocet. Ze všeho nejdříve si ale opatřete menší kastrol a prázdnou lahev s rozprašovačem, v níž budete čistič míchat. Do kastrolu nalijte 175 mililitrů bílého octa a po dobu tří minut ho zahřívejte.

Fotografie: Freepik

Po uplynutí potřebné doby ocet přelijte do lahve s rozprašovačem. V poměru 1 : 1 ho doplňte tekutým mýdlem (čili mýdla do lahve nalijte rovněž 175 mililitrů). Špachtlí nebo obráceným koncem vařečky obě složky čističe důkladně promíchejte tak, aby se plně prolnuly.

Můžete je rovněž zkusit protřepat, ale to riskujete, že vám čistič zbytečně vypění. Hotový roztok můžete ihned použít. Jednoduše ho nastříkejte na povrchy, které chcete čistit, a několik minut ho nechte působit.

Fotografie: Depositphotos

Po uplynutí potřebné doby si k ruce vezměte vyřazený měkký kartáček či kuchyňskou houbičku a špinavá místa důkladně vydrhněte. (Tato část by měla jít velmi snadno.) Jakmile budete s výsledkem spokojeni, opláchněte vše čistou vodou a osušte čistým hadříkem z mikrovlákna. Pokud byste nabyli dojmu, že můžete čistič pouze setřít, pravděpodobně byste si přidělali spoustu práce navíc. Tekutá mýdla, stejně jako mycí prostředky na nádobí, totiž obsahují tenzidy, jež na sebe nabalují nečistoty.

Úklid zkrátíte i vhodně zvolenou strategií

Velmi účinným postupem, jak výrazně zkrátit čas věnovaný úklidu sociálních zařízení, je i vhodně zvolená strategie. Nemá smysl čistit nečistoty prostředky, které si s nimi neporadí.

Například čistič s bílým octem je kyselý (bílý ocet má pH 2), a proto s ním efektivně odstraníte vodní kámen a hluboko usazenou špínu. Tekuté mýdlo (respektive mycí prostředek na nádobí) zase pomáhá povrchy odmastit, a supluje tak například roli jedlé sody – na odmaštění povrchů jsou totiž nejlepší zásadité čističe.

Zdroj: Newsner, Maids