Bramborové slupky jako netradiční pomocník při úklidu. Vyrobte si ekologický čistící prostředek

Fotografie: Pixabay

Domácí práce mohou být každodenně velmi náročné. Když musíte spojit práci, rodinu a úklid doma, je to někdy opravdu těžké. Proto je důležité mít skvělé pomocníky.

Už jste někdy slyšeli o čističi, který je ekologický a navíc i ekonomický? Napadlo vás, že se dají při úklidu domácnosti využít bramborové slupky? Jestli je máte doma, určitě je nevyhazujte, jde o čistící prostředek, který rozzáří všechny vaše povrchy. Má to samé výhody. Je to přírodní ingredience a navíc je to zcela zadarmo, jelikož brambory doma jistě tak jako tak konzumujete.

Fotografie: Freepik

Bramborové slupky vyčistí váš dům

Bakterie se mohou usazovat na různých površích kuchyně. Lednička, dřez, nádoby na odpadky, ale také rukojeti trouby mohou obsahovat různé mikroorganismy. Může jít o escherichia coli, norovirus, hepatitida A nebo salmonela. Z toho důvodu je nutné všechny tyto nečistoty pravidelně odstraňovat. A pro dosažení ekologické domácnosti je lepší používat přírodní produkty. Brambory mohou nahradit prostředek na mytí podlahy, trubek, oken i všech povrchů v kuchyni.

Fotografie: Pixabay

Na výrobu domácího čisticího prostředku potřebujete jen bramborové slupky a hrubou sůl. S tímto výrobkem pak budete efektivně desinfikovat veškeré povrchy ve vašem domě. Někdy vám však postačí pouze slupky a voda. Pokud potřebujete otřít nábytek, stačí ho potřít bramborovou slupkou a pak opláchnout vlažnou vodou. Na mastnou pánev však již bude nutná sůl. Nejprve pánev posypte solí, pak utřete slupkami a nakonec opláchněte.

Jak vydezinfikovat podlahu?

Pokud chcete dezinfikovat podlahu, pak uvařte několik brambor se slupkou v hrnci plném vody a soli. Vodu z brambor pak nalijte na povrch, který chcete dezinfikovat a nechte asi 10 minut působit. Poté opláchněte čistotu vodou a osušte suchým a čistým mopem. Možná vás to překvapí, ale právě slupky z brambor vás zbaví nejen mikroorganismů, ale také nečistoty a nepříjemného zápachu. Líbí se vám nápad uklízet pomocí přírodních produktů? Je více možností, než jen bramborové slupky.

Fotografie: Pixabay

Na vyčištění ucpaného odtoku můžete například použít prášek do pečiva, případně jedlou sodu. S tou lze navíc umýt i okna nebo nádobí z nerezové oceli. Vhodná je také na odbarvení prádla. Skvělým pomocníkem je také bílý ocet, který odstraňuje vápenaté usazeniny a vodní kámen. Pomůže vám také citron, který mimo jiné provoní váš byt nebo ledničku. Citronová šťáva vše také vyčistí. Stačí ji jen nakapat na hadřík a otřít všechny povrchy. Skvrny zaručeně zmizí.

Zdroj: Countryliving