Tablety do myčky můžete využít při úklidu celé domácnosti

Fotografie: Freepik

Pokud máte myčku nádobí, pak určitě doma najdete mezi mycími přípravky i tablety do myčky. Ty však zvládnout mnohem víc, než umýt nádobí. Použít je můžete při úklidu celé domácnosti. Vyčistíte s nimi koupelnu, toaletu, ale i troubu nebo pračku. Přinášíme tipy, jak tablety při úklidu využít.

Čištění trouby

Pokud troubu používáte často, zašpiní se raz dva. Jestliže nemáte po ruce k vyčištění speciální čistič na trouby, vezměte na pomoc tablety do myčky. Rozpusťte v troše vody 2 až 3 tablety a vytvořte z nich kašovitou směs, tu pak použijte k čištění – nanášejte hadříkem nebo houbičkou. Nechte tablety chvíli působit, vydrhněte a setřete.

Připálený pekáček

Připálené hrnce a pekáčky myčka umýt nezvládne. Ty musíte nejdříve vydrhnout ručně. Některé nádobí ani výrobce nedoporučuje do myčky dávat. I v tomto případě pomohou mycí tablety. Napusťte do pekáčku horkou vodu, vložte tabletu a nechte ji rozpustit a působit několik hodin (ideálně celou noc). Pak stačí vodu vylít a pekáček bez zbytečného velkého drhnutí umýt.

Úklid toalety

Bezvadně tablety do myčky poslouží i na toaletě, která je plná usazenin. Stačí, když do ní vhodíte jednu tabletu a necháte přes noc působit. S drhnutím okrajů mísy pomůže opět kašička z vody a tablety. Také ji naneste a nechte působit. Pak už jen dočistíte, spláchnete a hotovo.

Fotografie: Freepik

Mytí pračky

O pračku je důležité se pravidelně starat. Aby dobře sloužila a nevydávala nepříjemný zápach. Přípravek na údržbu pračky můžete nahradit tabletami do myčky. Vložte dvě tablety přímo do bubnu pračky a nastavte dlouhý program a vysokou teplotu (jen tak se tablety stihnou rozpustit).

Případně opět vytvořte kašičku a nalijte rovnou do šuplíku a zapněte pračku na prázdno (nebo dejte prát hadry), pokud je vám líto pustit pračku prázdnou.

Další tipy, jak využít tablety do myčky

  • K úklidu koupelny (vana, umývadlo, obklady, spárování)

  • K vytírání hodně zašlé a špinavé podlahy

  • Odstraní mastné fleky (utěrky, pracovní oblečení apod.)

  • Pomohou vám vydrhnout kuchyňský dřez