Podle manžela jako matka v domácnosti prý nic nedělá. Žena natočila video, které mu navždy zavřelo pusu

Fotografie: Depositphotos

Být mámou je to nejtěžší zaměstnání na světě a není důvod o tom pochybovat. Našel se však i případ manžela, který si ztěžoval, že jeho žena doma vůbec nic nedělá.

Dotyčný měl doma malé dítě, kromě toho však měla jeho žena ještě spoustu práce kolem domu a na zahradě. Tento proces se opakoval každý den. Mladá maminka proto natočila video, ve kterém svému muži ukázala svůj normální „pracovní den“. Klip si získal více jak milion shlédnutí a také mohutnou podporu maminek prakticky z celého světa. Sám manžel u něj doslova oněměl. Pak se s veškerou svou kritikou navždy odmlčel. Co všechno si mohl v klipu prohlédnout?

Když máte dítě stále za patami

Samotné video se jmenuje „Proč maminky nikdy nic nedodělají“. Ukazuje, že s malým dítětem je jakákoli domácí činnost v podstatě sisyfovským úkolem. Na záběrech se maminka věnuje normálním denním domácím pracím, jako je dávání nádobí do myčky, prádla do pračky, zametání a úklid hraček po malé holčičce. To by všechno bylo celkem normální, pokud by za ní nechodila právě ta holčička a většinu jejích činností vzápětí nelikvidovala.

Když vám totiž dítě prakticky ihned vytahuje pečlivě složené a uložené prádlo ze zásuvek na podlahu, můžete to takhle udělat klidně stokrát a výsledek bude prakticky totožný. Týká se to prakticky všeho, od prádla po hračky na koberci nebo smetí na podlaze. Můžete ho zametat kolikrát chcete. Aktivní dítě chomáčky prachu opět roztahá po všech koutech. Pokud je tedy něco ukázkou sisyfovské práce, vypadá to, že právě tyto záběry to ukazují naprosto přesně.

Řecký Sisyfos

v řecké mytologii byl Sisyfos synem Aiola a jeho ženy Eneraté. Jeho dědečkem byl Hellén, pratoec všech Řeků. Říkalo se o něm, že je nejchytřejším z lidí, spíše však platilo, že nejlstivějším a nejprohnanějším. Někdy napravoval problémy, mnohdy se však spíš obratně mstil za různá příkoří a využíval ostatní lidi. Svému bratru se například pomstil za ukradení trůnu svedením jeho dcery. Ta pak z pomsty zabila obě děti, které mu porodila.

Poslední manželský moment této stojí za zhlédnutí. Dojemné gesto připomíná, o čem život ve skutečnosti je

Postupně však Sisyfos naštval i vládce bohů Dia. Soudci mrtvých tak Sisyfovi přikázali, aby tlačil obrovský kámen do kopce a na druhé straně ho svalil dolů. Jenže těsně pod vrcholem se mu balvan vždy vysmekl a on tak musel začít znova. Je tak navěky unaven, trpí marností svého počínání, na které je i chytrost krátká. Pojem „sisyfovská práce“ se tak stal symbolem pro nesmyslnou otupující činnost, ze které nikdy nemůže být užitek.

Zdroj: Megasvet

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]