Zásobník na prací prostředky ukrývá nečistoty a nebezpečné plísně. Takto snadno jej lze vyčistit

Fotografie: Freepik

Čištění zásobníku v pračce může být značně nepříjemná záležitost. Naštěstí tu máme úžasnou metodu, se kterou to budete mít raz dva.

Dnes si představíme jednu jednoduchou, avšak nepříliš známou metodou, díky které si můžete jednoduše vyčistit zásobník na prací prostředek. Nejen že je celý postup zcela prostý na přípravu, ale také ingredience, které budete potřebovat, nejsou nijak drahé, a tudíž tak ušetříte.

Účinně se tímto způsobem zbavíte nahromaděného pracího prášku, vodního kamene či různých plísní a hub, které se kvůli nadměrné vlhkosti mohou celkem snadno v zásobníku vytvořit.

Fotografie: Freepik

Plísně už vás trápit nemusí

Nejspíše téměř každý vlastník pračky někdy čelil problému se zaneseným zásobníkem. Není se čemu divit, pokud byste této nepříjemnosti chtěli zabránit, museli byste ho po každém praní vytáhnout ven, pořádně umýt, nechat vysušit a vložit zpět.

Na to má čas asi málokdo a hlavně je to celkem nesmyslné, když vezmeme v potaz, že tu jsou efektivnější metody, které vám navíc i ušetří čas. Místo toho, abyste se čištění věnovali po každém praní, vám bude stačit si jednou za čas vyhradit cca hodinu.

Fotografie: Freepik

Ve výsledku se nemusíte cítit špatně, pokud se vám v zásobníku nějaká ta plíseň či vodní kámen vyskytnou. Děje se to skutečně mnoha lidem a není to žádná ostuda. Jakmile ovšem vzniklé nečistoty zaregistrujete, měli byste je odstranit co nejdříve, jinak riskujete zhoršenou kvalitu praní. Pro vytvoření čisticí směsi tedy budete potřebovat hlubokou pánev či hrnec, horkou vodu a kyselinu citronovou. Smíchejte cca pět lžic kyseliny s jedním litrem vody a řádně promíchejte.

Kyselina citronová zajistí úspěch

Následně zásobník do vzniklé směsi vložte a nechejte působit zhruba hodinu. Poté už vám půjde celkem jednoduše umýt pomocí navlhčeného papírového ubrousku. Pro lepší efekt můžete do kyseliny citronové namočit i ten.

Pokud je váš zásobník z jakéhokoliv důvodu v horším stavu a máte obavy, že toto nezabere, můžete tuto metodu ještě o jeden level povýšit. Naším hrdinou bude opět kyselina citronová. Namočte do ní ubrousky a obložte jimi celý zásobník ze všech stran.

Fotografie: Freepik

Nechejte působit okolo 30–45 minut a otřete čistým hadříkem. Při nejhorším můžete použít i starý kartáček na zuby. Ten se dostane i do těžce přístupných míst a pomůže vám snadno vydrhnout přichycené zbytky, které byste jinak museli dřít hadrem. Pro lepší efekt na kartáček naneste trochu zubní pasty a máte zcela dokonalou kombinaci, na kterou bude každá plíseň a nečistota krátká.

Zdroj: MyCleanHomeGuide

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]