Před domem pobíhalo bez dozoru malé dítě. Když pošťák vešel do domu, aby našel matku, tak málem oněměl

Fotografie: Eric / Creative Commons / Attribution 2.0

Někdy se může obyčejný den poštovního doručovatele změnit v drama. V tomto příběhu se mu díky všímavosti podařilo zachránit život mladé mamince.

Tohoto pošťáka zná v okolí úplně každý. Stephen Garofalo v jedné čtvrti roznáší poštu přes třicet let. Není tam nikdo, koho by alespoň od vidění neznal, a všichni znají jeho. Za celou dobu své kariéry se nesetkal s ničím dramatickým. Až do dne, kdy si všiml malého dítěte před jedním z domů, kam nosil poštu. Naštěstí nad situací nemávl rukou, ale šel se podívat po jeho matce.

Malý chlapec byl bez dozoru kousek od silnice

Byl to den jako každý jiný, když ve svém autě projížděl známou čtvrtí a roznášel poštu. Před jedním z domů, kolem kterého právě jel, si všiml teprve dvouletého chlapce, jenž zde bez dozoru pobíhal. Pozemek před domem však nebyl oplocený, a tak si uvědomil, že by chlapec mohl vběhnout do silnice. Bylo mu divné, kde je jeho matka a proč ho nehlídá.

Vystoupil tedy z auta a dal se s malým chlapcem do řeči. Ten mu však neřekl nic, co by mu pomohlo. Rozhodl se, že se po jeho mamince podívá. Šel tedy ke vchodovým dveřím a hned za nimi narazil na zhroucenou mladou ženu. Mluvil na ni, ale žena byla v bezvědomí a nereagovala na žádné podněty. Okamžitě tedy zavolal záchrannou službu.

Matka omdlela po špatné reakci na léky

Když dorazili záchranáři, ženu přímo na místě ošetřili. Nakonec se vše obešlo bez hospitalizace, příčina jejího náhlého zhroucení byla špatná reakce na léky, které užívá. Stephanie Wilsonová později uvedla, že se jí udělalo náhle zle a sama netuší, jak se ocitla na zemi. Zrovna se chystala dát chlapce do kočárku a vyrazit na procházku. Proto byli otevřené přední dveře, a chlapec se tak dostal na ulici.

Fotografie: Freepik

Stephanie nemohla najít slova, jak by pošťákovi poděkovala. Byla si vědoma nebezpečí, které jejímu dítěti hrozilo. Stephena podle ní mají všichni obyvatelé čtvrti moc rádi a považují ho za velmi hodného a spolehlivého doručovatele. Sám Stephen přiznává, že lidi ve svém pracovním okrsku zná mnohem lépe než vlastní sousedy.

Dostal vyznamenání za pomoc při záchraně života

Jeho hrdinský čin nezůstal bez odezvy. Dostal se do místního tisku i televize jako příklad všímavého člověka, který se chtěl přesvědčit, že dítěti nehrozí nebezpečí. Zástupci odborů, jeho nadřízený i spolupracovníci se pak sešli na slavnostní ceremonii, kde mu předali vyznamenání za pomoc při záchraně života. On však nad tuto pozorností jen mává rukou.

Zůstává skromný a tvrdí, že se necítí jako žádný hrdina. Podle něj je to úplně normální jednání a v jeho situaci by se většina lidí, podle něj, zachovala úplně stejně. Jeho maminka mu prý vždy říkala, že pokud potká někoho v nouzi a může mu pomoci, tak ať to udělá. Této rady se tak drží celý život. A vyplatilo se, bez něj mohla celá situace skončit tragicky.

Zdroj: CBS News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*