Fenu dělily od jisté smrti 2 vteřiny. Když se na ni řítil buldozer, majitelka musela jednat

Fotografie: GoToVan / Creative Commons / Attribution 2.0

Některé příběhy nás dokáží dojmout k slzám. Často nás za srdce chytnou ty, které se týkají dětí nebo zvířat. Je to hlavně proto, že oni sami se nedokáží bránit a jsou tak odkázáni na naši pomoc.

A lidský zásah dokázal zachránit život nejen psí matce, ale i jejímu štěněti. Ty totiž čekal velmi nehezký osud, naštěstí si jich na poslední chvíli někdo všiml a vše v dobré obrátil. Matka se se svým mládětem ukrývala na poli, to ale bylo místem, kam mířil buldozer. Jeho řidič neměl šanci ukrytá zvířata v díře vidět, bylo tedy jasní, že je čeká nepěkný osud.

Bránila své dítě do poslední chvíle

Fenka si díru na poli vybrala jako ideální skrýš nejen pro sebe, ale i pro své čerstvě narozené mládě. Dá se předpokládat, že si myslela, že zde oba budou v bezpečí. Schovaní v díře a obehnaní vysokou trávou, ideální skrýš před okolními nepřáteli. Bohužel ne před lidskou aktivitou a technikou. Právě toto místo se mělo stát tím, kde bude projíždět buldozer.

Fenka patřila do nedalekého domu, kde si naštěstí její nepřítomnosti majitelé včas všimli a začali jí hledat. Nenapadlo je, že začínající porod zvíře natolik vyděsí, že se rozhodne odejít od domu pryč. Bohužel se tak stalo a fena i se svým mládětem zůstala venku, napospas nečekaným situacím.

Krávu na zahradě „spolkla“ jáma v trávníku. Nakonec ji ale zachránil pohotový farmář

Majitelé feny neváhali a ihned ji začali hledat

Naštěstí i majitele napadlo vydat se na nedaleké pole, kam s fenkou rádi chodili. A toto rozhodnutí se nakonec ukázalo jako velmi správné, protože od tragédie je dělil pouze okamžik. Majitelé si feny, která byla v díře schovaná, všimli. Dali ihned znamení řidiči buldozeru, aby zastavil a ve své práci nepokračoval. Když se k díře přiblížili, celá situace byla najednou jasnější.

Oba dva si totiž všimli, že fena se chová velmi podivně a zoufale. Pro ní nebyl problém se se svými majiteli přivítat, naopak, jakmile je viděla, běžela jim vstříc. Velmi často a nervózně se ale otáčela a vracela k díře, kde bylo její mládě. To nebylo schopné se samo dostat ven. Proto zde fena zůstala, i když blížící se vůz musela slyšet, chránila svého potomka.  

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]