Štěkající pes probudil majitelku uprostřed noci. Může mu být vděčná nejen za svůj život

Fotografie: Freepik

Psi štěkají z mnoha důvodů. Může to být ze strachu, z důvodu obrany nebo proto, že je něco zaujme. Pes z našeho příběhu měl ale ke štěkání úplně jiný důvod.

Mnoho z nás jistě zná příběhy o neuvěřitelném napojení psa na svého lidského pána. Své o tom ví i Jade, která vlastní fenku jménem Lola. Neuvěřitelný příběh, který jen potvrzuje psí oddanost nám lidem, se stal na okraji Velké Británie. Jade v noci probudilo štěkání její fenky, se kterým nechtěla přestat. Lolu to donutilo vstát z postele a díky tomu byla ušetřena trápení, které by nastalo, kdyby se tak nestalo.

Fotografie: Unsplash

Láska na první pohled

Jade žila mnoho let v harmonickém páru se svým partnerem Paulem. Jako mnoho mladých párů plánovali společné založení rodiny. Předtím se ale rozhodli si pořídit pejska. Navštívili mnoho útulků, ale žádný pes se jim nezamlouval tolik, jako Lola. Jade pocítila zvláštní propojení s touto fenkou ihned, co ji poprvé viděla.

Fotografie: Unsplash

Po čase se Jade s Paulem rozhodli, že je ideální čas i na vlastního potomka. Jade bylo 33 let, když zjistila, že je těhotná. Těhotenství si nesmírně užívala a spolu s partnerem i Lolou se pečlivě připravovali na příchod nového člena.

Jade nikdy nepochybovala o tom, že Lola bude pro jejího syna dokonalou kamarádkou a společnicí. Netušila ale, že Lola je mu oddaná už teď, i když ještě není na světě.

Jedna noc, která mohla vše změnit

Jade byla ve 33 týdnu těhotenství, když ji vzbudil nepřetržitý štěkot jejich fenky. Nejprve si s Paulem mysleli, že ji jen vylekal hluk, který se do domu šířil z ulice. Fenka ale nebyla k utišení. Paul prohledal celý byt, aby vyloučil možnost, že se do něj někdo vloupal a Lola se je před lupičem snaží varovat. Ani v bytě ale Paul nezjistil příčinu Lolina vyvádění. Jade po chvíli zjistila, že potřebuje na toaletu.

Fotografie: Unsplash

Lola ji celou cestu urputně následovala, jakobxy se jí snažila něco říct. Na záchodě Jade zjistila, že silně krvácí. Vydala se tedy ihned do nemocnice, kde bylo zjištěno, že dochází k předčasnému porodu. Díky včasnému zásahu lékařů se porod povedlo zastavit a Jade přivedla na svět zdravého chlapečka o 2 měsíce později.

Kdyby se v tu osudnou noc nedostala do porodnice, malý Oliver by s největší pravděpodobností předčasný porod nepřežil. Jade neví, jestli Lola tu noc cítila poruchu srdečního rytmu, nebo to byla psí intuice, ale ať to bylo cokoli, bude jí navždy vděčná za život malého Olivera.

Zdroj: UberAlles

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]