Devítiletá dívka z Polska začala uklízet auta, aby si vydělala na vysněný stroj. Zažila ovšem něco, co nikdo nečekal

Fotografie: Depositphotos

Hoverboard se dá nazývat i kolonožkou či dvojkolkou. Vzhledem může připomínat skateboard, ale je na elektrický pohon, tudíž se nemusíte odrážet. Stačí se jen předklánět a tím stroj ovládáte.

Janka je obyčejná devítiletá holčička, která žije v Polsku. Proslavila se, když se na internet dostal její inzerát, kde nabízela své úklidové služby, konkrétně čištění automobilů. Už dlouho totiž chtěla samopojízdný skateboard, jinak nazývaný hoverboard. Její otec si ovšem přál, aby se naučila vážit si věcí a jejich hodnoty, proto si na něj chtěla vydělat úplně sama. Odvážná dívka si tak rozjela vlastní malé podnikání.

Fotografie: Freepik

Dětem by nemělo vše přistát do klína

Všechno to začalo, když se rodiče od Janky rozhodli prodat své auto. Bylo jej potřeba vyčistit a připravit k prodeji. Otec jménem Łukasz tehdy věděl, že by si Janka přála hoverboard. Chtěl se ovšem držet přísloví „bez práce nejsou koláče“, a tak Jance navrhl, že má auto vyčistit sama a on jí za to zaplatí.

Peníze si může ušetřit na vysněný hoverboard. Dívku práce očividně bavila, jelikož zanedlouho přišla s nápadem, že by takto čistila auta sousedům a lidem ve městě. Tímto způsobem by si na hoverboard mohla vydělat úplně sama.

Fotografie: Freepik

Rodiče jí nápad schválili a pomohli jí ho zrealizovat. Vytiskli asi 40 výtisků inzerátu, na kterém stálo „Ráda bych si vydělala na svůj první hoverboard. Nabízím vyčištění osobního auta za 70 korun, větší vozidla je možno vyčistit za příplatek. Stačí, když se domluvíte s jedním z mých rodičů a auto nám zavezete do garáže.“. Inzeráty pak už jen stačilo roznést, čehož se ujala Janka se svými přáteli. Připnuli je na různé obchody a sloupy ve městě a čekali, co se bude dít.

Facebook zajistil úspěch

První den se nic zvláštního nedělo, Jance se nikdo neozval. To ovšem jen do doby, než se inzerát dostal na internet. Rodičům od Janky začaly chodit zprávy, hovory, příspěvek dostával mnoho reakcí v podobě liků a komentářů. Jednoho dne přijel Jance na úklid muž s mercedesem s tím, že se vrátí asi za 40 minut. Jediné, co požadoval bylo, aby Janka nesahala na kufr. Jakmile se muž vrátil, pronesl, že nebude platit. Jeho slova si oba dva budou dlouho pamatovat.

Fotografie: Freepik

„Viděl jsem Jančiny oči, viděl jsem, že se jí chce plakat. Přesto jsem muže nechal domluvit, než jsem začal podnikat nějaké kroky vůči jeho chování“ řekl Łukasz. Muž ještě jednou zopakoval, že platit nebude a mezitím šel ke kufru. „Děvče, musíš si pamatovat, že každá práce tě v životě někam dovede, hlavně ta tvrdá. Tohle máš za svou vytrvalost a odhodlání.“ pronesl muž s novým hoverboardem v ruce. Janka muži několikrát děkovala a neskrývala radost. Všechny vydělané peníze se nakonec rozhodla darovat psímu útulku.

Zdroj: Mamadu

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]