Chlapec je na cestě domů, když se ho cizí muž pokusí odtáhnout do auta. Najednou dostane nápad, který ho zachrání

dóza, sladkosti
Fotografie: Pixabay

Rodiče 12letého chlapce nahlásili policii pokus o únos. Jejich dítě měl oslovit cestou domů neznámý muž a nabídnout mu sladkosti, když se nechá svézt.

Když však Duncan nereagoval, neznámý ho popadl za košili, zvedl ze země a táhl k autu. Případ se odehrál v USA v Centerville ve státě Utah, Duncanovo svědectví už má policie. „Přecházel silnici a uviděl, že na křižovatce stojí auto. Muž v něm na něj křičel, jestli chce bonbón.“ Duncan podle jeho otce Jerryho zdvořile odmítl. Násilník ho pak ale popadl za košili a táhl k autu. To ještě netušil, že se v mladíkovi zvedne nečekaná vůle k odporu.

Únosce dostal pořádnou ránu

Duncan sebral všechnu sílu a dal muži pěstí do obličeje. Ten následkem úderu zavrávoral, pustil oblečení a chlapec byl volný. „Je to tvrdý chlap,“ okomentoval zásah otec. Pak běžel, jak nejrychleji dovedl. Dostal se až k nedalekému parku, kde se ukryl. Když uplynula další půlhodina, běžel už domů, kde rodičům všechno vylíčil. „Vždy jsme mu totiž říkali, že pokud se někdy dostane do situace, kdy by měl podezření na únos nebo podobné riziko, musí jednat.“

„Bij se, kousej, škrábej, trhej. Prostě cokoli pomůže k tomu, aby ses dostal na svobodu,“ říkávali mu rodiče. Nyní povzbuzují všechny další rodiče, aby si o takovém nebezpečí se svými dětmi rovněž promluvili. Tedy o tom, co dělat, pokud se v takové situaci ocitnou, a že je to vždycky reálná hrozba. Ohrožení může mít více podob, ale je třeba mít na paměti, že se jim to zkrátka může stát. Když tuto okolnost přijmou, neochromí je tolik strach a mají lepší šanci se ubránit.

Mezinárodní den pohřešovaných dětí

V roce 1979, konkrétně 25. května, zmizel v New Yorku šestiletý Etan Patz, kterého už nikdy nikdo neviděl. V následujících letech pak začaly toto datum připomínat různé organizace a občanské iniciativy. Až v roce 1983 ho prezident Spojených států označil za Den pohřešovaných dětí. Mezinárodní status získal o 3 roky později. Jeho smyslem je upozornit veřejnost na trvající fenomén pohřešovaných dětí a rozebírat preventivní kroky.

Holčička se vyhnula únosu díky triku, který si s maminkou domluvily. Policie si přeje, aby ho znalo co nejvíce dětí

Jeho symbolem je textilní modrý kvítek na špendlíku, který květomluvou sděluje „Nezapomeň na mě“. Světové statistiky těchto činů nejsou centralizované, protože každý stát má vlastní údaje. V USA se roční míra pohybuje mezi 800 000 – 1 300 000, v kanadském registru jich najdete každoročně na 60 000. Ve Francii se odehraje asi 35 000 případů, v Belgii 2 500. V Česku zmizí každý rok několik tisíc lidí, opět převažují děti.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*