Zvedla neznámé číslo. Muž jí sdělil, že má jejího manžela a pokud nezaplatí, zabije ho. Policie varuje před novým podvodem

Fotografie: Policie ČR

Představte si, že zvednete hovor od neznámého čísla a osoba na druhé straně vám oznámí, že unesla vašeho milovaného člověka. Požaduje výkupné a vyhrožuje, že ho zabije.

Podvodníci jsou vždy o krok napřed a vymýšlejí někdy velmi sofistikované způsoby jak nás připravit o peníze. A to prostřednictvím technologií, které denně používáme. Hovory z neznámých čísel už také nemusí být bezpečné a můžete přijít o peníze. V tomto případě však neznámý muž zašel opravdu hodně daleko.

Máme vašeho manžela

Kerri Carter zrovna byla v dílně v zadní části domu, když jí zazvonil telefon. Viděla, že jde o neznámé číslo a taková čísla většinou nezvedá. Předčíslí však odpovídalo jejímu okresu a navíc očekávala hovor od jejího lékaře a tak hovor přijala. Ve sluchátku slyšela vzdáleně hlas jejího manžela, ale zdálo se jí, že zní přidušeně a slyšela vzlykání.

Velmi se vyděsila. Najednou začal do sluchátka promlouvat neznámý hlas: „Madam jen chci, abyste věděla, že máme vašeho manžela. Došlo k nehodě a on byl ve špatnou dobu na špatném místě.” Kerri poslouchala a přestože byla v šoku, dokázala se uklidnit a zachovat chladnou hlavu. Dala telefon na hlasitý odposlech, aby ho slyšela i její kamarádka, která s ní v tu chvíli byla. Ta začala celý hovor okamžitě nahrávat na svůj telefon.

Vyhrožoval, že jejího manžela zabije

Muž začal vyhrožovat, že jejího muže zabije a požadoval výkupné. Kerri mu začala pokládat otázky a chtěla svého manžela k telefonu. Vyděrač ji upozornil, že nesmí nikomu sdělovat podrobnosti ani kontaktovat policii. A pokud zavěsí, jejímu muži se stane něco špatného. Kerri přestala na chvíli mluvit a v tu chvíli zavěsil neznámý muž sám. Možná pochopil z Kerriny reakce, že z toho nic nebude.

Děsivé představy, které se jí v tu chvíli honily hlavou však mohla brzy zaplašit. Podařilo se jí totiž dovolat manželovi, který byl tou dobou v práci. Ten ji ujistil, že mu opravdu nic není a že o něj nemusí mít strach. Žádná nehoda se nestala a on nic podezřelého ten den ve svém okolí nezaznamenal. Jak se podařilo podvodníkovi vzbudit v Kerri pocit, že první hlas, který v telefonu slyší je její manžel, to už se asi nedozvíme.

Policie podvodníka nedokázala vypátrat

Kerri pak kontaktovala policii a celý incident nahlásila. Policistům se však telefonní číslo nepodařilo vypátrat. Nebyla však jediná. Pokusů o tento typ podvodu bylo v oblasti zaznamenáno více. Všechny se ukázaly jako falešné a ke skutečnému únosu nikdy nedošlo. Podvodník se snaží využít toho, že se ocitnete pod tlakem emocí a doufá, že než začnete jasně myslet, vymámí z vás nějaké peníze.

Kerri sama pro místní televizi lidem poradila, aby v takovou chvíli zachovali klid a zkusili racionálně uvažovat. V žádném případě neposílejte nikomu žádné peníze. Je to celé podvod.  Požadujte, aby vám dali uneseného k telefonu nebo aby popsali jak vypadá. Zavolejte blízkým a přesvědčte se, že jsou v pořádku a poté kontaktujte policii.

Zdroj: Shareably

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*