Mazané ženy používají jednoduché metody, které během několika minut zakryjí nevzhledné kruhy pod očima

Fotografie: Depositphotos

Tmavé kruhy jsou způsobeny mnoha faktory, s některými bohužel nelze nic dělat, proto vám zbývá jediné. Nedokonalosti dobře zamaskovat. K tomu existuje pár pravidel.

Tmavé kruhy pod očima způsobují u veliké spousty žen komplexy. Působí unaveně, i když se vyspaly do růžova, začnou tedy kupovat drahá séra na okolí očí, maskují nevzhledné skvrny make-upem nebo se obracejí na pomoc odborníků, jejichž služby si však nemůže dovolit každý. Výskyt tmavých kruhů ale můžete minimalizovat snadněji.

Příčiny výskytu tmavých kruhů pod očima

Únava, stres, opilé večery nebo špatná životospráva jsou faktory, které spouštějí vznik tmavých kruhů pod očima. Ovšem jejich původem mohou být i jiné, například věk nebo zdravotní stav. Tak či tak jejich výskyt není nic, co byste chtěli. Převážně ženy je považují za silnou vadu na kráse. Chcete-li se jich zbavit, nejprve dbejte na skutečně kvalitní spánek a odpočinek.

Pokud několik hodin regenerace nepomůže, může se jednat o melaninové skvrny pod kůží. Tenká pokožka a dědičný faktor jsou hlavními příčinami vzniku tmavých kruhů. V takovém případě je dobré osvojit si pár šikovných technik, které vám pomohou nedostatky dobře zamaskovat, abyste opět nalezla ztracené sebevědomí.

Korektor se správným odstínem

Pro začátek je důležité vybrat si korektor s odstínem, který se blíží tónu vaší pleti nebo je o něco světlejší, aby zakryl tmavé kruhy pod očima. Důkladně si umyjte obličej, osušte a poté naneste štětečkem oranžový korektor. Tím se vyruší odstín tmavých kruhů. Místo můžete poklepat bříšky prstů, aby přípravek správně pronikl do pleti. Pro dlouhotrvající efekt použijte matný sypký pudr pro sjednocení pleti a získání přirozeného vzhledu.

Jsou-li kruhy pod očima skutečně zbarvené dohněda, je vhodné nejprve aplikovat žlutý nebo meruňkový barevný korektor, který tmavé barvy neutralizuje. Rozetřete jej po celém očním víčku, na které následně nanesete oční stíny. S touto technikou dáte sbohem tmavým kruhům a získáte rozzářený vzhled s větším jasem.

Fotografie: Pexels

Prevence vzniku tmavých kruhů pod očima

I když můžete být skutečnými odbornicemi v maskování tmavých kruhů, není to důvod, abyste ignorovala faktory, které je způsobují nejčastěji. V tomto případě se snažte dodržovat následující seznam.

  • Dostatečně se hydratujte pro odvodnění toxinů z těla
  • Vyhněte se nadměrné konzumaci tučných a sladkých výrobků
  • Dopřejte si dostatek spánku
  • Masírujte pravidelně okolí očí pro aktivaci krevního oběhu
  • Přikládejte kostky ledu nebo studenou lžíci na oblasti postižené tmavými kruhy

Zdroj: Healthline, Healthline, Vogue

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]