Sledujte tyto změny na vašich očích. Mohou odhalit zdravotní problémy, které trápí vaše tělo a vy o nich nevíte

Fotografie: Pixabay

Oči jsou druhým nejsložitějším orgánem v těle, a přesto jejich zdraví považujeme za samozřejmost. Když vaše oči signalizují komplikace, měli byste zpozornět, říká lékařka Whitney Seltman.

Naše tělo není pouze nádobou našeho bytí, ukazuje nám i stav našeho zdraví. Tváří v tvář špatnému životnímu stylu může upozorňovat na potencionální komplikace. Totéž platí pro oči. Nejsou jen zrcadlem naší duše, jak se často tvrdí. Řeknou nám mnoho o našich emocích a zároveň mohou často signalizovat případný zdravotní problém. Z tohoto důvodu je velmi důležité sledovat jakoukoli oční poruchu, nepřehlížet ji a co nejrychleji ji řešit.

Fotografie: Pixabay

Dejte si pozor na tato znamení

Skvrny v zorném poli

Tyto světlé skvrny mohou předcházet záchvatům bolesti hlavy nebo přímo migrény. Tyto zrakové poruchy se objevují náhle a mohou budit dojem, že ztrácíte zrak. Než se bolest dostaví, může to trvat přibližně dvacet minut. Pro úlevu je doporučeno ležet ve tmě. Zajímavou alternativou ke zmírnění bolesti hlavy může být i akupresura.

Rozmazané vidění

V současné době se mnoho aktivit skládá z obrazovek. Kvůli obrazovkám počítačů, modrému světlu z telefonů vystavujeme naše oči stavu zvanému syndrom suchého oka. V těchto případech je nutné navštívit lékaře, aby našel řešení pro úlevu a zdraví očí. Specialista může nabídnout alternativy, jako je nošení speciálních brýlí, terapii nebo jiná řešení. Vyhledat odbornou pomoc je ještě důležitější v případě, pokud se přechodně objeví rozmazané vidění. Může být dokonce i příznakem infarktu.

Fotografie: Pexels

Žluté oči

Pokud mají oční bělma nažloutlou barvu, mělo by vás to vést k vyhledání lékařské pomoci. Může to být důsledkem onemocnění, jako je hepatitida, cirhóza nebo žloutenka.

Tato porucha je popisována jako žluté zbarvení sliznic kůže i spojivek. Žloutenka nastává, když dojde k abnormálnímu zvýšení hladiny bilirubinu, látky vylučované játry.

Ztráta obočí

Pokud jde o oči, oční bulva není jediným indikátorem zdravotního problému. Důvodem pro tenčí nebo ztrátu obočí může být vysoký stres. Za ztrátu obočí může také hormonální nerovnováha nebo symptom doprovázející alopecii. Ta spočívá ve ztrátě vlasů, obočí i řas.

Fotografie: Freepik

Ječné zrno

Je nepříjemnou bouličkou způsobenou ve velké většině případů bakteriální infekcí řas nebo mazových žláz u jejich kořene. Objevuje se především při snížené obranyschopnosti, ale není důvodem k velkým obavám. Zrno se obecně spontánně hojí, ale pokud si chcete trochu zkrátit dobu rekonvalescence, výbornou volbou jsou teplé obklady a výživa bohatá na vitamín B. Pokud se ale objevuje opakovaně, může být i příznakem cukrovky. V tomto případě je vhodná konzultace s lékařem, který spolehlivě určí diagnózu.

Zdroj: WebMD