Jak se nejlépe zbavit kruhů pod očima rychle a efektivně ze pomoci přírodních zdrojů?

Spousta z nás trápí únava a málo spánku. Kvůli tomu se nám začnou pod očima tvořit nevzhledné váčky a kruhy. Jak se jich nejlépe zbavit za pomoci přírodních zdrojů? Spoustu z nich máte právě doma a ani nevíte, jaké poklady ukrýváte a jak vám mohou skvěle pomoci!

Jablka

Vložte jablko na dvacet minut do ledničky a následně jej nastrouhané smíchejte s jednou lžičkou ovesných vloček, až vám vznikne homogenní pěna. Tu si pak naneste na obličej okolo očí po dobu patnácti minut. Tenhle trik dodá vaším očím ztracenou svěžest.

Kravské či kozí mléko

Namočte dva odličovací tamponky do mléka a položte si je na oči. Nechte působit patnáct minut a poté obličej důkladně omyjte.

Zelený čaj

Zelený čaj dokáže působit blahodárně nejenom zevnitř, ale také zvenku! Pravidelné pití zeleného čaje působí jako skvělá detoxikace – a když ho zkombinujete i s aplikací na oči, máte skoro vyhráno. Namočte dva pytlíky zeleného čaje do vody, nechte zchladit a následně přiložte na oči.

Okurky

Okurky jsou častou přísadou hydratačních krémů kvůli jejich protizánětlivým účinkům. Jednoduše si ukrojte dvě kolečka okurky a prostě přiložte na oči. Nechte působit čtvrt hodiny a poté si všimnete skvělé změny!

Brambory

Tato zelenina má dokonce i bělící účinek – pomáhá tedy bělit kruhy pod očima, a navíc i zvlhčovat vlasy. Nechte několik plátků brambor zchladit v ledničce na deset minut a poté přiložte na oči. Nezapomeňte si poté obličej pořádně umýt.

Další skvělé tipy:

  • Dopřejte si dostatek spánku a odpočinku.
  • Braňte svůj obličej před slunečními paprsky.
  • Vyhněte se potravinám, které jsou bohaté na sodík.
  • Snažte se netřít si oči – předejdete tak jejich poškození.
  • Buďte stále dostatečně hydratovaní.
  • Jezte diuretické potraviny jako okurky, chřest a další.

Obrázeky: feelhealthylife, pixabay