Optický test pro vnímavé jedince. Zkuste na obrázku najít správné číslo

Optický text může mít různé varianty, a těch je nespočet. Díky nim si může každý vyzkoušet své vnímání, citlivost, prostorovou představivost, nebo i barvocit. Na internetu, či sociálních sítích koluje několik druhů optických testů a každý z nich se zaměřuje na něco jiného.

Jedny jsou na první pohled obyčejnou fotografií, v které se skrývá několik dalších překvapení. Druhé bývají zprvu pouhým shlukem teček, čar, nebo čísel a skryté je v nich cosi, co spatří jen ti nevnímavější jedinci. Rozklíčujete tohle tajemství?

V šikmých čarách se ukrývá číslice

Pozorně se zadívejte na tento obrázek, jenž je odrazem několika šikmých čar. Když jej uvidíte poprvé a zahledíte se do něj opravdu hluboce, může se vám snadno zamotat i hlava. Čáry se rozvlní a oči budou unavené. K rozluštění hádanky je zapotřebí klidu, trpělivosti a vysoké koncentrace. Pak teprve dojdete k řešení optického testu. V čárovaném obraze byste měli spatřit jednu konkrétní číslici, které má dvě cifry. Už jste na to přišli?

Obecné rady, jak najít záhadné číslo, neexistují

Řešení tohoto optického testu je velice náročné. Zvládnou jej jen velice soustředění, trpěliví a vnímaví lidé. Pokud mezi ně patříte, pak vám gratulujeme. Jestliže jste číslici v čarách neobjevili, zkuste ještě chvíli vydržet. Jeden si pomáhá hmouřením očí, nakloněním hlavy do stran, druhý zase dokonce poodstoupí, aby se na obraz podíval z jiné perspektivy.

Všechny tyto metody vás mohou zdárně dovést k cíli. Rozhodně ale nenamáhejte oči příliš dlouho, mohla by vás rozbolet hlava. Dělejte si přestávky a průběžně se k vizuálnímu testu můžete vracet.

Nyní tedy přistupme k výsledku. Číslo, které je záhadně skryté v čarách je 17. Nevěříte? Potom zkoušejte dál. Bohužel obecné rady, jak docílit správného výsledku neexistují. Každý je totiž jinak citlivý na optické vjemy. Přejeme hodně štěstí!

Fotografie: Reddit

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]